Dobiegła końca fantastyczna kariera. Dirk Nowitzki pożegnał się z NBA i przyznaje, że z emeryturą radzi sobie na razie nie najlepiej. Musi po prostu przywyknąć do nowych standardów funkcjonowania. Dallas Mavericks postanowili uhonorować jego postać. Na parkiecie znajdzie się coś wyjątkowego. 


Od kolejnego sezonu Luka Doncić i Kristaps Porzingis będą biegać po Dirku Nowitzkim, a mówiąc precyzyjniej – po specjalnej naklejce na parkiet, która nawiązuje do techniki rzutowej opracowanej przez Niemca. Wszyscy doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, o czym mówimy. Rzut z jednej nogi, z odchylenia był piekielnie trudny do obrony. W zasadzie nie dało się go zatrzymać. Zasłużył więc na coś, co upamiętni go w sposób bardzo przejrzysty.

Mavericks zrobili więc Nowitzkiemu niespodziankę. Niby już poza ligowym parkietem, ale ciągle na nim i to dosłownie. Dwight Powell stwierdził, że „logo” Nowitzkiego prawdopodobnie porusza się w tym samym tempie, co Nowitzki w poprzednim sezonie. Dirk odpowiedział śmiechem. – To boli, ciężko się będzie po tym podnieść. Nie mogę się doczekać aż wylecisz z rotacji w przeciągu kolejnych dwóch lat – odpowiedział mocno, ale rzecz jasna w żartach.

NBA Power Ranking 2020 – kto najmocniejszy na Wschodzie?4 KOMENTARZE

    • I nawet fajnie wygląda! Takie dyskretne logo a takie fajne nawiązanie do wielkiej kariery gościa który całą karierę rozegrał w Dallas zdobył mistrza i MVP finałów a wcześniej MVP ligi chyba w 2007.

    • I rzucił ponad 30000 pkt. Więcej maja tylko Jabbar, K.Malone, Kobe, Lebron i Jordan, a więc najlepsi z najlepszych koszykarzy.

  1. I to się nazywa prawdziwe uhonorowanie czyjegoś życiowego dorobku.
    Świetnie by było, gdyby podobny cień znalazł się na specjalnych eventowych koszulkach., np. na plecach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here