Lidera Denver Nuggets czeka bardzo pracowite lato z reprezentacją. Najpierw serbska kadra rozegra ważne mecze eliminacji do Mistrzostw Świata, a następnie wystąpi we wrześniowym EuroBaskecie, w którym będzie jednym z faworytów do zdobycia złotego medalu.

27-letni Jokić rozmawiając z dziennikarzami wyjaśnił, że poprzedzające EuroBasket eliminacje do mistrzostw świata FIBA w 2023 obejmują ważne mecze dla Serbii. Wkład Jokera w spotkaniach ostatniej rundy kwalifikacji będzie niezwykle ważny, by awansować na przyszłoroczny turniej. Dla gwiazdora Denver Nuggets jest to teraz cel numer jeden.

„Czuję się świetnie, podobnie jak za każdym razem, gdy spotykam się z tymi facetami. Po prostu poznałem niektórych z nich” – skomentował swój powrót do reprezentacji Serbii. Jokić miał już okazję zaznajomić się z nowymi graczami reprezentacji przed obozem treningowym.

„Jesteśmy w trakcie przygotowań, dopiero co zaczęliśmy i zobaczymy, jak daleko możemy się posunąć. Na pierwszym miejscu są eliminacje do Mistrzostw Świata FIBA i celem jest pomoc Serbii w awansie do tego turnieju” – powiedział dwukrotny MVP.

Reprezentacja Serbii pod okiem doświadczonego Svetislava Pesicia wystartuje w grupie I eliminacji do mistrzostw świata FIBA z bilansem 1-3. W sierpniowych spotkaniach Serbowie podejmą u siebie Grecję, następnie będzie czekał ich mecz wyjazdowy z reprezentacją Turcji. Mecze odbędą się odpowiednio 25 i 28 sierpnia.

„To nie jest łatwe zadanie. Kwalifikacje do mistrzostw świata są bardzo ważne. Kiedy będziemy już po wszystkim, wtedy możemy porozmawiać o EuroBaskecie” – zaznaczył. -Każda drużyna będzie dążyła do zwycięstw w eliminacjach, dlatego ćwiczymy dzień po dniu i musimy być ostrożnym – dodał.


Gwiazdor Denver Nuggets miał już okazję reprezentować Serbię na dużych turniejach. W 2019 był liderem swojej kadry podczas mistrzostw świata w Chinach. Z kolei w 2016 pomógł swojemu krajowi w awansie do Igrzysk Olimpijskich w Brazylii podczas turnieju przedolimpijskiego. W najważniejszym wydarzeniu sportowym, rozgrywanym w Rio de Janeiro Jokić był czwartym strzelcem i pierwszym zbierającym Serbów, którzy dotarli aż do finałów, przegrywając jedynie w meczu o złoto z Amerykanami.

Mistrzostwa świata FIBA 2023 odbędą się latem przyszłego roku, na rok przed igrzyskami olimpijskimi w 2024 r.


Czy widziałeś już najnowszy podcast PROBASKET Live?
1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj