Podczas minionego lata drużyny najlepszej ligi świata zasypywały kibiców zdjęciami najnowszych uniformów. Producenci Nike zrezygnowali z tradycyjnego podziału na koszulki domowe i wyjazdowe. Zamiast nich pojawiły się edycje Association, Icon, a także Statement. Teraz nadeszła pora na zaprezentowanie ostatniej odsłony strojów znanej jako „City Edition”.


Tegoroczne stroje wywołały różne nastroje wśród kibiców. Jedni zachwyceni oryginalnym designem ocenili zmianę producenta odzieży na plus, inni byli zniesmaczeni umieszczeniem loga firm na koszulce, co pokazali poprzez niewybredne komentarze. Niektórzy mieli też Nike za złe brak powstania specjalnej edycji uniformów z okazji świątecznych spotkań. Po małej fali krytyki producenci Swoosha postanowili przedstawić światu czwarty i zarazem ostatni komplet strojów. ,,City Edition” mają być pokłonem w stronę kibiców, którzy 41 razy w roku dopingują swoich ulubieńców we własnej hali. Zaangażowanie każdego z fanów znacząco wpłynęło na tożsamość każdej z 30 drużyn ligi. Nic więc dziwnego, że Nike postanowiło uhonorować tych, o których na codzień się po prostu nie mówi.

Design koszulek opiera się na zagłębieniu projektantów w emocje kibiców, ulice miasta oraz przede wszystkim barwną historię każdej ekipy. I tak, główną inspiracją dla stroju Lakers były legendy klubu będące częścią tzw. Lore Series. Na uniformie możemy znaleźć np. 16 gwiazdek symbolizujących ilość zdobytych mistrzostw przez klub czy numer ,,24″ na pasku spodenek. Nie był to oczywiście przypadkowy zabieg, bowiem za końcowy efekt odpowiadał sam Kobe Bryant. Drugim ciekawym przykładem jest wygląd koszulek Golden State Warriors. Jak wiemy, Wojownicy na samym początku stacjonowali w Filadelfii. W 1960 roku zespół postanowiono przenieść do Oakland, a konkretnie hali Bay Arena. Czas przenosin zbiegł się z narodzinami Chinatown w San Francisco. Chińska mniejszość znacząco wpłynęła na późniejszy rozwój miasta, a ich dzielnica do dziś jest jednym z najchętniej odwiedzanych atrakcji miasta. Nike postanowiło więc poprzez wprowadzenie kilku elementów (np. umieszczeniem chińskiego smoka za charakterystycznym Golden Bridge) oddać hołd niedocenianym często mieszkańcom San Francisco. Więcej o poszczególnych inspiracjach możecie poczytać tutaj. Poniżej przedstawiamy wszystkie 30 odsłon strojów edycji ,,City”.

LOS ANGELES LAKERS

BOSTON CELTICS

GOLDEN STATE WARRIORS

CLEVELAND CAVALIERS

MILWAUKEE BUCKS

MEMPHIS GRIZZLIES

ATLANTA HAWKS

BROOKLYN NETS

CHARLOTTE HORNETS

CHICAGO BULLS

DALLAS MAVERICKS

DETROIT PISTONS

DENVER NUGGETS

HOUSTON ROCKETS

INDIANA PACERS

LOS ANGELES CLIPPERS

MIAMI HEAT

MINNESOTA TIMBERWOLVES

NEW ORLEANS PELICANS

NEW YORK KNICKS

OKLAHOMA CITY THUNDER

ORLANDO MAGIC

PHILADELPHIA 76ERS

PHOENIX SUNS

PORTLAND TRAIL BLAZERS

SAN ANTONIO SPURS

SACRAMENTO KINGS

TORONTO RAPTORS

UTAH JAZZ

WASHINGTON WIZARDS

 Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments