Kolejny słaby sezon w wykonaniu Washington Wizards powoduje, że o drużynie ze stolicy Stanów Zjednoczonych znów jest głośno w kontekście plotek transferowych. Niepewny swojej przyszłości w klubie jest m.in. Rui Hachimura, którego Wizards wybrali z dziewiątym numerem draftu w 2019 roku.

Coraz mniej czasu pozostało do końca okienka transferowego w NBA. Kilku zawodników nie może być pewnych swojej przyszłości – część na pewno w najbliższym czasie będzie musiała zająć się kwestią przeprowadzki. W tym gronie znaleźć może się też 24-letni Rui Hachimura z Washington Wizards:

Skrzydłowy znalazł się ponoć na celowniku kilku drużyn z Konferencji Zachodniej, a Wizards są chyba otwarci na transfer zawodnika, którego w 2019 roku wybrali z „dziewiątką” w drafcie. Spore zainteresowanie na rynku transferowym wzbudza też Kyle Kuzma, lecz jego akurat stołeczna ekipa chciałaby zatrzymać w składzie na dłużej.

Warto dodać, że tak Kuzma, jak i Hachimura po sezonie będą szukać nowych umów. Wydaje się więc, że skoro Wizards wolą tego pierwszego, to tego drugiego spróbują wytransferować, by coś w zamian jeszcze za niego uzyskać. Jakiś czas temu mówiło się, że Japończykiem zainteresowani są m.in. Phoenix Suns.

Skrzydłowy w trwających rozgrywkach zagrał w 28 spotkaniach, zmagając się z problemami zdrowotnymi. Jego średnie to 12.4 punktów oraz 4.2 zbiórek na mecz. W porównaniu do poprzedniego sezonu widać u niego też spory regres, jeśli chodzi o skuteczność trójek (niemal 45 procent rok temu i tylko 32 procent w tym sezonie).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments