Jeden z najszybciej informujących dziennikarzy w Stanach Zjednoczonych, Shams Charana poinformował o poranku, że lider Brooklyn Nets, Kevin Durant przeniesie się do Phoenix Suns, aby pomóc tej drużynie w walce o mistrzostwo NBA. W drugą stronę powędrowali Mikal Bridges, Cam Johnson, Jae Crowder i cztery wybory w drafcie.

Najpierw Kyrie Irving, teraz Kevin Durant opuszczają Brooklyn Nets. Wiele było spekulacji na temat przyszłości Duranta, jednak Nets twierdzili, że nie chcą teraz pozbywać się swojej gwiazdy. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Były MVP ligi przenosi swoje talenty do Phoenix, gdzie stworzy mocne trio, w skład którego wejdą również Chris Paul oraz Devin Booker.

Oprócz Duranta do Suns powędrował TJ Warren. Na Brooklyn przeniosą się Mikal Bridges, Cam Johnson oraz Jae Crowder. Oprócz tej trójki elementem wymiany są również wybory w kolejnych draftach w latach 2023, 2025, 2027 i 2029.

Według źródeł ESPN były już gracz Brooklyn Nets chciał zmienić otoczenie. Nowy właściciel Phoenix Suns Mat Ishbia naciskał zespół z Brooklynu, aby jak najszybciej zawrzeć umowę. Z pewnością z obawy przed konkurencyjnymi ofertami z innych klubów.

Na transfer zareagował jeden z uczestników wymiany, Mikal Bridges, krótkim tweetem, w którym napisał – O Mój Boże.

Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments