Zarażeni koronawirusem koszykarze Utah Jazz apelują o spokój i są przekonani, że wyjdą z problemów bez szwanku. Rudy Gobert wykorzystał okazję, by za swoje lekkomyślne zachowanie wszystkich przeprosić, zwłaszcza tych, których naraził na niebezpieczeństwo.


Rudy Gobert najprawdopodobniej zaraził Donovana Mitchella, gdy ignorował zalecenia ligi dotyczące zachowania odpowiedniego odstępu i unikanie kontaktu fizycznego z kolegami. Według Adriana Wojnarowskiego, szatnia Utah Jazz jest wkurzona na Francuza za jego lekkomyślne zachowanie. Temu nie pozostało nic innego, jak schylić głowę i przeprosić. Liga poinformowała już, że nie przewiduje dla środkowego żadnych kar.

Chciałbym podziękować wszystkim za wsparcie, jakiego mi udzielali w przekroju ostatnich 24 godzin. Odkąd zostałem zdiagnozowano to przeżywałem różne stany, od niepokoju po obawę aż do zażenowania. Przede wszystkim chciałbym publicznie przeprosić wszystkich, których naraziłem na niebezpieczeństwo. W tamtym momencie nie wiedziałem, że jestem zarażony. Byłem lekkomyślny i na to nie ma wymówki. Mam nadzieję, że moja historia będzie przykładem, by wszyscy potraktowali to zagrożenie poważnie. Zrobię co w mojej mocy, by edukować innych i zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Jestem teraz pod dobrą opieką i wrócę do pełni zdrowia – pisze.

Na swoim Instagramie zareagował również Donovan Mitchell. U rozgrywającego jako jedynego z 58 przeprowadzonych testów potwierdzono obecność w organizmie koronawirusa. Mitchell z Gobertem ma relację szczególną, bo panowie są liderami swojej drużyny i bardzo często współpracują na parkiecie. To powoduje także, że jest między nimi sporo interakcji w trakcie gry i w szatni.

Dziękuję wszystkim, którzy się do mnie odezwali zaraz po informacji o moim pozytywnym teście. Cały czas dowiadujemy się więcej o powadze sytuacji. Mam nadzieję, że ludzie będą się uczyć i zachowywać odpowiedzialnie zarówno dla własnego zdrowia, jak i zdrowia swoich bliskich. Dziękuję władzom Oklahomy za pomoc w organizacji testów i wszystkim z Utah Jazz, którzy cały czas nas wspierają. Będę słuchał zaleceń sztabu medycznego. Mam nadzieję, że w tym czasie będziemy sobie nawzajem pomagać – pisze.

NBA: Nieodpowiedzialne zachowanie Goberta, przebadano 60 osóbSubscribe
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bad boy
Bad boy
13 marca 2020 10:11

Jak wszyscy podkręcają atmosferę. Nie potrzebnie bo jak można zauważyć wielu ludzi lata jak kura z obciętą głową,szaleją jak ranne jelenie.Biznes idzie nie powiem-maseczki czy mydła,antybakteryjne na necie z dużą przebitką.A na inne choroby umiera więcej osób.Ale.jak ktoś ma jajo zamiast głowy to nie przetłumaczysz.Chłonie jak gąbka brednie z telewizji.Była dżuma i jakoś ludzkość dalej istnieje.

Majk
Majk
13 marca 2020 11:19
Odpowiedz  Bad boy

Selekcja naturalna.

murdi
murdi
13 marca 2020 22:10
Odpowiedz  Bad boy

tymi wypocinami nic nie wnosisz . Równie dobrze możesz napisać : będzie co ma być. Idealnie wpisujesz się w stado nieświadomych owiec, jakich multum.

Wojtek
Wojtek
14 marca 2020 00:02
Odpowiedz  Bad boy

Dokładnie .. nie masz się co przejmować albo umrze Ci ktoś z rodziny albo nie co za różnica… cała rodzina na pewno nie umrze i będzie dalej istniała.

Guziec
Guziec
15 marca 2020 07:14
Odpowiedz  Bad boy

Szkoda że jesteś debilem i nic nie rozumiesz!

icenumerocinq
icenumerocinq
13 marca 2020 14:25

Gobert stał się twarzą pandemii. Już pomijając ten cały koronawirus. Mógł mieć równie dobrze początku grypy czy innego wirusa. Kretyn.

Blazej1
Blazej1
13 marca 2020 21:31
Odpowiedz  icenumerocinq

Bo to francuz. Nic dziwnego