Michael Porter Jr. rozegrał świetne spotkanie przeciwko Oklahoma City Thunder w poniedziałkowy wieczór w Orlando. Niski skrzydłowy Nuggets rzucił 37 punktów i walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny.

Zanim sezon zasadniczy został zawieszony, trener Michael Malone z usług Portera Jr. korzystał bardzo oszczędnie. Jednak teraz w trakcie pobytu w bańce z powodu nieobecności w składzie Murraya, Harrisa i Bartona Porter otrzymuje od trenera znacznie więcej minut. W poniedziałkowym meczu z Thunder zagrał aż 44 minuty.

Odbyłem rozmowę z trenerem i powiedziałem mu, że mogę dać z siebie znacznie więcej niż dotychczas. We wcześniejszym meczu zabrakło z mojej strony energii, wysiłku i entuzjazmu…teraz pod nieobecność Jamala, Garyego i Willa muszę brać na siebie więcej i odgrywać większą rolę niż miało to miejsce wcześniej” – wyjaśniał po meczu Porter Jr.

Oczywiście przygotowywałem się na treningach do tej roli. Nie chce być przeciętnym zawodnikiem. Mam zamiar pracować i stawać się coraz lepszym. Mój dobry występ jest wynikiem pracy, jaką wykonałem podczas przerwy w sezonie. Opłacało się. To naprawdę wspaniałe uczucie” – dodał z satysfakcją.

Trener Michael Malone zdradził mediom, że pomiędzy porażką w Miami a dzisiejszym wieczorem otrzymał trzy SMS-y od Michaela Portera Jr. Debiutant był rozczarowany swoją grą w pierwszym meczu Denver i zapewniał, że w kolejnym poradzi sobie znacznie lepiej. Wiedział, co mówi. 37 punktów i 12 zbiórek w meczu z OKC są tego najlepszym dowodem.

Thunder nie mieli odpowiedzi na Portera, który w całym meczu trafił 12 z 16 rzutów z pola, w tym 4 na 6 zza łuku i 9 na 9 z linii rzutów wolnych. Wraz z Nikolą Jokiciem poprowadził Nuggets do zwycięstwa 121-113.

W dotychczasowych 49 występach dla Denver Porter notował średnio 7,5 punktów i 4,1 zbiórki. 22-latek stracił cały sezon 2018-19 wracając do zdrowia po kilku operacjach kręgosłupa. Denver wybrali Portera z numerem 14 w drafcie 2018. Wielu ekspertów twierdziło, że jego numer w drafcie byłby znacznie wyższy, gdyby nie operacja kręgosłupa podczas pobytu na uczelni Missouri.

Swój kolejny mecz Denver rozegra w środę przeciwko San Antonio Spurs.