Wcześniej Michael Jordan starał się chować od wszelkich aktywności publicznych. Odkąd zakończył swoją karierę, zaczął bardzo mocno chronić swoją osobowość. Teraz jednak, po dokumencie “Ostatni taniec”, został wręcz wywołany do tablicy i postanowił zabrać głos w publicznej dyskusji.


Pierwszym przejawem zmiany podejścia właściciela Charlotte Hornets było oświadczenie, w którym zaalarmował o problemie niesprawiedliwości społecznej wobec czarnoskórych i przychylił się do wszystkich postulatów, za jakimi stoi kampania “Black Lives Matter”. Do tej pory Michael Jordan rzadko zabierał głos w kwestiach społeczno-politycznych, więc pewne rzeczy musiały ulec zmianie.

Kolejnym sygnałem zupełnie innego stanowiska Jordana było przekazanie 100 milionów dolarów na walkę z systemem, który ma chronić m.in. policjantów przed skutkami prawnymi ataków na społeczność Afroamerykanów. To konkretna kwota, za którą podąża konkretne przesłanie zarówno Jordana, jak i wszystkich marek, za jakie obecnie była gwiazda Chicago Bulls odpowiada.

Co więcej – Jordan zgodził się na udzielenie komentarza do artykułu Ricka Bonnella z Charlotte Observer. Skomentował obecną sytuację w Stanach Zjednoczonych z własnej perspektywy. – Przez wiele lat Afroamerykanie byli w tym kraju gnębieni – mówi MJ. – W pewnym momencie to zaczyna wysysać twoją duszę i po prostu nie możesz się na to więcej godzić – podkreślał w emocjonalnym tonie.

To moment krytyczny, musimy wspólnie obrać jedno stanowisko. Temat rasy w tym kraju wymaga od naszego społeczeństwa lepszej postawy – dodał. Zawsze dobrze, gdy człowiek z takimi zasobami do wykorzystania, nie jest obojętny na to, co dzieje się z ludźmi, którzy traktują go jako wzór do naśladowania. MJ dba o swój wizerunek w bardzo skrupulatnym stopniu, wszystko jest więc częścią jego PR-u. Nie zmienia to faktu, że zapewne postępuje słusznie z własnym przekonaniem.

NBA: Marcin Gortat o The Last Dance i imprezie z RodmanemSubscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Cherry
Cherry
10 czerwca 2020 14:35

Dopóki ten temat jest jeszcze tak bardzo gorący, i belesny zarazem, powinno się drążyć go by uzyskać rzeczywiste rezultaty i PRZYSPIESZYĆ KONIEC TEJ LUDZKIEJ ZGNILIZNY JAKĄ NIEWĄTPLIWIE JEST RASIZM!!! I JAKĄ OD WIELU LAT BYŁ, ILE NIEWINNYCH LUDZKICH ISTNIEŃ BEZSENSOWNIE I BEZPODSTAWNIE JUŻ POCHŁONĄŁ… WEŹCIE SIĘ LUDZIE OBUDŹCIE!!! TO NIE TYLKO PROBLEM OSÓB CIEMNOSKÓRYCH, ALE NAS WSZYSTKICH!!!

icenumerocinq
icenumerocinq
10 czerwca 2020 15:20
Odpowiedz  Cherry

Jaki rasizm? Policjant udusił podejrzanego. Podchodzi to pod zbydlęcenie, ewentualnie może być wynikiem zapędów sadystycznych. Nigdzie nie zostało potwierdzone, że policjant kierował się pobudkami rasowymi. Rasistą to jesteś ty, skoro za główną przyczynę uduszenia podajesz rasizm. Obudź się i odstaw internety. Najwięcej murzynów ginie z rąk murzynów. Sądzisz, że przyczyną jest rasizm?

SceptoFan
SceptoFan
11 czerwca 2020 10:17

Michale Kajzerek, znowu nie mogę przejść spokojnie obok pozornie wzniosłych, a tak naprawdę szkodliwych myśli, jakie Pan generuje.


Zawsze dobrze, gdy człowiek z takimi zasobami do wykorzystania, nie jest obojętny na to, co dzieje się z ludźmi, którzy traktują go jako wzór do naśladowania.

Każdy powinien przeciwdziałać dziejącemu się wokół niego złu, NIEZALEŻNIE OD POSIADANYCH ZASOBÓW. Na przykład nie pozwalać sobie na dyskryminujące kogokolwiek zachowania, albo tępić wśród swoich bliskich zamiłowanie do przekraczania autem dozwolonej prędkości.
Tylko tak można coś poprawić. Niech Pan się nie ogląda na własny lub cudzy majątek, tylko działa.

dupa
dupa
11 czerwca 2020 10:37

Czarny nie jest lepszy od białego. A jak na razie to im pozwala się bezkarnie kraść, niszczyć, podpalać i a nawet zabijać, bo policjant przekroczył granice.

Ender
Ender
12 czerwca 2020 10:38
Odpowiedz  dupa

Zauważ że aktualną sytuację i zamieszanie do kradzieży, zabijania, niszczenia i podpalania wykorzystują także biali także nie zwalaj wszystkiego na czarnych 🙂

I z tą bezkarnością też przesadziłeś bo rząd już zaczął zbrojne wystąpienia przeciwko tym wszystkim burdom.

Szkoda że nagminnie pomijany jest tak że to biały człowiek wywołał cały ten skandal i zamieszanie. Jak zwykle oceniane i krytykowane są skutki a nie przyczyny. Gdyby policjant zachował się jak człowiek wobec drugiego człowieka nie byłoby tego całego skandalu i zamieszania.