Dallas Mavericks będą musieli w najbliższym czasie poradzić sobie w osłabieniu. Urazu doznał jeden z filarów ekipy Ricka Carlisle’a.


Jak donosi Bobby Karalla z Mavs.com drużyna z Dallas będzie musiała w najbliższym czasie podjąć przeciwników w osłabieniu. Podczas ostatniego treningu ścięgno udowe naciągnął Harrison Barnes. Rick Carlisle powiedział, że domniemany silny skrzydłowy Mavs będzie ,, przez chwilę” nieobecny, choć późniejsze informacje zdają się temu przeczyć.

Według źródeł skrzydłowy najprawdopodobniej opuści cały okres przedsezonowy, choć i jego obecność w trakcie meczu otwarcia przeciwko Suns (17 października) stoi pod znakiem zapytania. Na ten moment Mavericks nie podaje jednak żadnych konkretnych dat ani przewidywanego okresu absencji. Stan skrzydłowego zostanie poddany ponownej ocenie za 7-10 dni.

Nie jest to dobra wiadomość dla władz Mavs, których planem była integracja całego zespołu. Przypomnijmy, że tego lata do D-Town trafił niezwykle utalentowany Luka Doncić, z którym zarówno Mavs jak i cała liga wiąże ogromne nadzieje. Władze klubu postanowiły również wzmocnić się pod koszem czego efektem jest obecność DeAndre Jordana. Nic więc dziwnego, że włodarzom zależy na zintegrowaniu całego zespołu w celu znalezienia wspólnego języka na parkiecie.

Jeśli chodzi o Barnesa, w trakcie swojej dotychczasowej 6- letniej kariery nie mógł narzekać na zdrowie. Zawodnik opuścił tylko 29 z 492 możliwych spotkań sezonu regularnego.

Jego przygoda z Mavs zaczęła się dwa lata temu. W nowej ekipie skrzydłowy zaczął odgrywać zdecydowanie większą rolę, co przełożyło się na jego rozwój. Zawodnik jako gracz Mavs notuje jak dotąd średnio ponad 19 pkt na mecz będąc najlepszym strzelcem drużyny. Nie dziwi więc fakt, że obok Dirka Nowitzkiego oraz Wesleya Matthewsa był jednym z niewielu ,,pewnych” punktów przebudowy zespołu Ricka Carlisle’a.


Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
suntzu
suntzu
27 września 2018 23:12

„Domniemany silny skrzydłowy” – trochę brakuje mu masy na tą pozycję .

Sławomir
Sławomir
28 września 2018 11:37
Odpowiedz  suntzu

Tę nie tą

suntzu
suntzu
30 września 2018 02:59
Odpowiedz  Sławomir

napisałem tę później przeprawiłem na tą , polski język – trudny język 😀

Ktoś
Ktoś
28 września 2018 07:37

Nie wiem dlaczego ale mam wrażenie że Barnes to zawodnik który nigdy nie przeskoczy pewnego poziomu. Świetnie sprawdza się jako druga/trzecia opcja ale to nigdy nie będzie prawdziwy lider.