Po 15 sezonach w NBA, skrzydłowy Milwaukee Bucks Marvin Williams wycofuje się z profesjonalnego uprawiania sportu. O sportowej emeryturze wspomina również jego kolega z drużyny, wybitny strzelec obwodowy Kyle Korver.


W 2005 roku Williams został wybrany w drafcie z numerem 2 przez drużynę Atlanta Hawks. W ekipie ze stanu Georgia spędził swoje pierwsze siedem sezonów. Następnie przez dwa sezony zakładał koszulkę Utah Jazz, a na kolejne sześć lat wylądował w drużynie Charlotte Hornets. W lutym tego roku trafił do zespołu z Milwaukee.

W trakcie swojej kariery Williams rozegrał 1072 mecze sezonu regularnego. Zdobywał w nich średnio 10,2 punktów i notował 5,2 zbiórek.

Moja kariera była błogosławieństwem. Bóg był dla mnie bardzo dobry” – powiedział Williams w rozmowie z The Undefeated.

Williams nie osiągnął nigdy statusu supergwiazdy, niemniej jednak zawsze był wielkim atutem każdej drużyny, w której grał. 34-latek był kluczowym zawodnikiem Hawks. W latach 2008-12 wprowadzał swoją drużynę do fazy playoffs. Z nim, Joshem Smithem, Jamalem Crawfordem, Alem Horfordem i Joe Johnsonem Atlanta odgrywała znaczącą rolę na wschodzie.

W sezonie 2015-16 Williams zapisał swoje nazwisko w księdze rekordów NBA. W trakcie całego sezonu zebrał 521 piłek i trafił 152 rzuty za trzy punkty. Takim wynikiem może się poszczycić zaledwie pięciu zawodników. Williams dołączył do takich gwiazd jak Kevin Durant, Paul George, James Harden i Kevin Love. W historii Hornets żaden inny zawodnik nie może poszczycić się takim osiągnięciem.

Dla ekipy Bucks był cennym weteranem w szatni. Był świetnym mentorem i nauczycielem dla młodych gwiazd drużyny z Wisconsin.

Wszystko wskazuje na to, iż na podobne kroki jak Williams może zdecydować się również Kyle Korver. Wraz z przedwczesnym odpadnięciem Milwaukee z fazy playoffs wygasa kontrakt 39-letniego weterana.

Wytrawny strzelec obwodowy wyznał w rozmowie z The Undefeated, że ostateczną decyzję co do swojej dalszej przyszłości w lidze podejmie w najbliższym czasie ze swoją rodziną.

Korver zajmuje aktualnie 4 miejsce na liście najlepszych strzelców za 3 punkty w historii NBA. Z wynikiem 2450 plasuje się za plecami jedynie Raya Allena, Reggiego Millera i Stephena Curry’ego. W 2015 roku został uczestnikiem meczu All-Stars.

Korver trafił do ligi w 2003 roku z 51 numerem draftu. Grał w Philadelphii 76ers, Utah Jazz (dwukrotnie), Chicago Bulls, Atlanta Hawks, Cleveland Cavaliers i ostatecznie w Milwaukee Bucks.

Przez całą swoją karierę Korver był wytrawnym strzelcem za 3 punkty. W swojej karierze trafiał za 3 punkty z imponujące skutecznością 42,9%. Na 4,6 prób trafiał średnio 2 rzuty. W sezonie 2009/2010 jego skuteczność z obwodu wyniosła aż 53,6%. Jest to do dzisiaj niepobity rekord ligi NBA.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments