Jak bardzo San Antonio Spurs zależy na zatrzymaniu w składzie DeMara DeRozana? Zespół z Teksasu jest w trakcie przebudowy swojego składu i najwyraźniej w osobie wychowanka USC upatruje lidera, który może stanowić trzon rotacji na kolejne lata. W grę wchodzą naprawdę duże pieniądze.

Według dziennikarzy z San Antonio, miejscowi Spurs nadal zastanawiają się nad przedstawieniem DeMarowi DeRozanowi oferty przedłużenia kontraktu. Lider rotacji miałby otrzymać od drużyny maksymalne pieniądze. Od 14 lipca Spurs mają możliwość przedłużenia współpracy z 4-krotnym All-Starem, który ma za sobą pierwszy sezon w trykocie drużyny. W 77 meczach notował średnio 21,2 punktu, 6 zbiórek i 6,2 asysty trafiając 48,1 FG%.

Wiele mówiło się na temat wykorzystania DeRozana w procesie przebudowy. Spurs nadal mogą wykorzystać wartość gracza, by przehandlować go do drużyny potrzebującej pomocy w walce o czołowe miejsca. Teraz jednak narracja wskazuje na to, że ekipa z San Antonio może podpisać z 30-latkiem przedłużenie kontraktu. Obecna umowa DeRozana rozciąga się do rozgrywek 2020/2021 – Spurs mogą go rozciągnąć o kolejne trzy sezony.

Gdyby doszło do podpisania przez DeRozana maksymalnego kontraktu, ten w kolejnych sezonach zarobiłby odpowiednio 33,3 miliona, 36 miliona i 38,6 miliona dolarów. Ogromne pieniądze dla gracza, który w Toronto miał duże problemy ze stworzeniem przewagi w kluczowych momentach sezonu. Dlatego też przekazywanie DeRozanowi takiej sumy w oczach wielu jest po prostu niepoważne. Zobaczymy, co ostatecznie ustali nowy generalny menadżer – Brian Wright.

NBA: Knicks planem B Anthony’ego Davisa?


Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 1800!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments