Dość zaskakująca decyzja Orlando Magic. Zespół postanowił zagwarantować kontrakt Markelle’a Fultza na sezon 2020/2021, choć nadal nie mają stu procentowej pewności, czy zawodnik kiedykolwiek nawiąże do oczekiwań, jakie snuto wobec niego jeszcze w college’u.


Orlando Magic zdecydowali się wykorzystać opcję zarówno w kontrakcie Markelle’a Fultza, jak i Jonathana Isaaca oraz Mo Bamby. Zespół z Florydy stawia więc na swoją młodzież i wierzy w potencjał tej grupy, ale czy nie podjęli – przynajmniej jednej – decyzji za wcześnie? Philadelphia 76ers straciła nadzieję na to, że Fultz spełni pokładane w nim nadzieje. Młody gracz z ogromnymi problemami został ostatnią zimą wytransferowany do Orlando, gdzie miał dostać drugą szansę.

Przez ostatnich kilkanaście miesięcy pracował nad tym, by ustabilizować swoją mechanikę rzutu i grać bez jakichkolwiek blokad psychicznych i fizycznych. Jeszcze w trakcie gry dla Szóstek u Fultza zdiagnozowano problem mięśniowy, który powodował, że ramie zawodnika zaczęło się zupełnie inaczej układać do rzutu. Z tego powodu Markelle bardzo często atakował obręcz, zamiast po prostu skorzystać z miejsca na półdystansie lub za linią trzech punktów.

Magic z bliska obserwowali rozwój sytuacji i postanowili dać Fultzowi kredyt zaufania w postaci zagwarantowania jego umowy. Opcja, którą wykorzystali jest warta 12,3 miliona dolarów, więc to solidne pieniądze dla gracza zmagającego się z takimi problemami. Fultz w poprzednim sezonie nie zdołał dla Magic zadebiutować. Nadal nie wiadomo, czy będzie gotowy na początek obozu przygotowawczego, który przecież już za parę tygodni.

Orlando Magic z młodą rotacją otoczoną kilkoma weteranami chcą powalczyć o awans do play-offów. Najważniejsza jest jednak przyszłość i Fultz ma być jej bardzo ważnym elementem. Isaac i Bamba również mają wiele do udowodnienia, więc Magic mają przed sobą interesujący sezon, który powinien dać zarówno trenerowi, jak i generalnemu menadżerowi kilka odpowiedzi odnośnie tego, czy ze swoją filozofią budowy składu zmierzają w odpowiednim kierunku.


Posłuchaj podcastu PROBASKET w czterech miejscach:

  1. SoundCloud
  2. YouTube
  3. iTunes
  4. Spotify

Michał Pacuda, PROBASKEThttp://twitter.com/Pacuda
Krzysztof Sendecki, Radio Zethttp://twitter.com/sendecki81

Podcast PROBASKET 021:
1:13 – 8. miejsce na świecie, to duży sukces reprezentacji Polski, ale czy zmieni on postrzeganie koszykówki przez kibiców w naszym kraju?
23:35 – 7. miejsce reprezentacji Stanów Zjednoczonych, to najgorszy wynik tej kadry w historii, ale czy ktoś słowem wspomni o odpowiedzialności trenera?
40:45 – Analizujemy Power Ranking NBA. Coś specjalnego dla kibiców Boston Celtics.
1:07:04 – Nowy wizerunek Dwighta Howarda. Dramatyczne decyzje Lonzo Balla.

Podcast PROBASKET – SoundCloud, iTunes, Spotify i YouTube


4 KOMENTARZE

  1. Chcieli napewno dać mu komfort psychiczny, ale jak na NBA to niespotkane posunięcie doprawdy… oby się nie przejechali… jakby zaczął grać na wysokim poziomie to taka kolejna „amerykanska story” by było:)

  2. gość ma potencjał, wciąż jest b młody więc nie dziwię się że zaryzykowali, phi 12 mln co to za ryzyko? ryzykiem to było dać kontrakt z kosmosu C.Paulowi albo Parsonsowi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here