Od czasu zakończenia kariery przez Vince’a Cartera minęły już dwa lata, ale dopiero teraz na jaw wychodzą nowe, ciekawe fakty. Okazało się, że jednym z największych orędowników pozyskania legendarnego gracza był Kyle Lowry.

Sześciokrotny All-Star podczas swojej kariery w Toronto Raptors próbował rekrutować do zespołu byłego gwiazdora kanadyjskiej ekipy, Vince’a Cartera. –Próbowaliśmy go sprowadzić… Byłem jednym z największych zwolenników odzyskania go z powrotem do Toronto – powiedział Lowry w „The VC Show with Vince Carter”.

Vince Carter grał w Raptors przez siedem sezonów, pomagając powstałym w 1995 roku klubie osiągnąć duży rozgłos, głównie dzięki znakomitej grze, a także kultowemu występowi w konkursie wsadów podczas Weekendu Gwiazd w 2000 roku. Z kanadyjskim klubem Carter w latach 1999-2001 dwukrotnie awansował do play-offów, ale ani razu nie zdołał przejść przez drugą rundę.

Natomiast Kyle Lowry reprezentował Raptors w latach 2012-21, prowadząc zespół do play-offów siedem razy z rzędu. W tym czasie Vince Carter tułał się po kilku klubach, reprezentując kolejno: Dallas Mavericks, Memphis Grizzlies, Sacramento Kings i Atlanta Hawks.

Raptors w latach 2013-18 tylko raz awansowali do finałów konferencji wschodniej, zanim władze klubu z Kanady latem 2018 roku sprowadziły Kawhiego Leonarda, w zamian za DeMara DeRozana, który trafił do San Antonio Spurs. Zarząd klubu zamienił trenera Casey’a na Nicka Nurse’a i pozyskał jeszcze Danny’ego Greena. Wprowadzone zmiany pomogły w kolejnym sezonie (2018-19) zdobyć jedyny w historii klubu mistrzowski tytuł.

Vince Carter
postanowił zakończyć karierę po sezonie 2019-20, z kolei Kyle Lowry w kolejnych rozgrywkach zaczął reprezentować barwy Miami Heat. Obaj gracze plasują się w pierwszej piątce pod względem zdobytych punktów i rozegranych minut w historii Toronto Raptors.


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments