Kilka dni temu dotarła do nas informacja, że Lou Williams wyjechał z Orlando. Nie podano konkretnego powodu opuszczenia bańki przez zawodnika Los Angeles Clippers. Szybko jednak zaczęły pojawiać się doniesienia, które zwróciły uwagę ligi. Ta przygląda się sprawie. 


AKTUALIZACJA: Najnowsze doniesienia ESPN i słowa samego Williamsa zaprzeczają informacjom o rzekomej imprezie. Lou Williams potwierdził, że był w knajpie Magic City w Atlancie, ale nie trwała tam żadna impreza, a on po prostu jadł obiad. Poza tym opuścił bańkę, ponieważ zmarł ojciec jednego z jego bliskich przyjaciół.

Lou Williams to jedna z najważniejszych postaci w rotacji Los Angeles Clippers. Już w pierwszym meczu sparingowym zanotował 22 punkty z dużą łatwością kreując dla siebie pozycje. Trener Doc Rivers doskonale zdaje sobie sprawę, że Williams w dużej mierze może zdecydować o ostatecznym sukcesie jego zespołu. Ostatnie wydarzenia wokół zawodnika budzą jednak wątpliwości, co do jego faktycznej motywacji.

Pojawiły się bowiem informacje jakoby Williams opuścił bańkę i pojechał do Magic City, by spotkać się ze znajomymi w klubie nocnym. W sieci znalazło się także zdjęcie, na którym widać imprezującego zawodnika LAC z raperem Jackiem Harlowem, który po jakimś czasie usunął je ze swojego Instagrama. – To było stare zdjęcie, na którym jestem z Lou. Po prostu je wspominałem – tłumaczył.

Według źródeł ESPN, Williams miał się przyznać NBA, że faktycznie był w klubie nocnym. Trudno powiedzieć, jak liga się do tego odniesie. Na początek zapewne ustali, ile potrwa kwarantanna zawodnika. Ten wrócił już do bańki, ale biorąc pod uwagę fakt, że przebywał w strefie zwiększonego ryzyka, jego izolacja może potrwać nawet kilkanaście dni. Lou opuścił bańkę za zgodą trenera Doca Riversa, a teraz może nie zagrać w dwóch pierwszych meczach po restarcie.

Nie mogę powiedzieć wiele o tym, co [Lou Williams] robił w trakcie swojej podróży, bo nie byłem z nim – mówi trener Rivers. – Mogę powiedzieć tylko tyle, że wrócił już do Orlando. Widzieliśmy te zdjęcia i oczywiście bardzo nam się sprawa nie spodobała – dodał. Jeśli Williams będzie zmuszony odbyć 10-dniową kwarantannę, straci 150 tysięcy dolarów ze swojego kontraktu. W 60 meczach tego sezonu notował średnio 18,7 punktu, 5,7 asysty.

Wyniki NBA: 27 punktów Olynyka i LaVerta, solidny LeBron, 28 „oczek” Danielsa


1 KOMENTARZ

  1. Amerykanie… Po co oni w ogóle robią jakieś bańki, skoro sobie wchodzą i wychodzą jak chcą?
    Ja wiem, że nie każdy tam błyszczy intelektem, ale zasady powinny być jasne, a nie że latasz na obiadki na miasto. Tłumaczenia też podejrzane – nagle komuś zrobił się klimat na wspominki i przypadkiem zgrało się to co do dnia z wyjściem z bańki? Taa…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here