Liga postanowiła, na jakich zasadach będą przyznawane nagrody za sezon regularny. Osoby uprawnione będą głosować na podstawie osiągnięć zawodników na dzień 11 marca, czyli wtedy, gdy zawieszono rozgrywki – poinformował Sham Charania z The Athletic.

Te nagrody to oczywiście: MVP sezonu regularnego, Najlepszy Obrońca, Najlepszy Rezerwowy, Najlepszy Debiutant, Najlepszy Trener, Najlepszy Menedżer oraz wszystkie zespoły All-NBA oraz All-Rookie.

Ważną kwestią wydaje się być jednak fakt, że ostatnie osiem spotkań sezonu regularnego, które zostaną rozegrane w Orlando, będą miały wpływ na końcowe statystyki zawodników. Zatem niektóre rzeczy mogą jeszcze ulec zmianie.

Decyzja ligi ma spore znaczenie dla niektórych zawodników. Bradley Beal nie zagra w Orlando, więc jego szanse na załapanie się do którejś z pierwszych piątek NBA wzrastają. Podobna sytuacja jest z Ja Morantem, który nie musi już martwić się Zionem Williamsonem, a nagrodę dla Najlepszego Debiutanta ma praktycznie w garści.

NBA ma wkrótce podać zasady głosowania. Do tej pory uprawnione osoby głosowały na wiosnę, a nagrody przyznawano podczas oficjalnej ceremonii w czerwcu. Wydaje się, że w tym roku taka uroczystość nie będzie miała miejsca.