Spotkanie zarządu NBA pozwoliło lidze dopiąć wszelkie szczegóły dotyczące tego, jak będzie wyglądała reszta tego roku. Liga oficjalnie potwierdziła powrót do rywalizacji. Jedyną ekipą, której nie spodobał się plan powrotu byli Portland Trail Blazers. 


Głosowanie na wszystkie zmiany zaproponowane przez komisarza Adama Silvera zakończyło się wynikiem 29-1. Najwyraźniej pomysł nie spodobał się Portland Trail Blazers, choć ekipa z Oregonu do bańki zostanie zaproszona i będzie mogła o play-offy rywalizować. Dla Hornets, Bulls, Knicks, Pistons, Hawks, Cavaliers, Timberwolves oraz Warriors sezon 2019/2020 dobiegł końca. Reszta ekip, o których pisaliśmy wczoraj wraca do walki!

Co kluczowe – NBA ustaliła także datę loterii draftu oraz samego draftu przed rozgrywkami 2020/2021. Te rozpoczną się dokładnie 1 grudnia. Zatem loteria odbędzie się 25 sierpnia, natomiast draft 15 października, czyli trzy dni po ewentualnym meczu numer siedem finałów NBA. Miesiąc po loterii adepci, którzy zgłosili się do draftu wezmą udział w tzw. draft combine, czyli specjalnym obozie treningowym przeznaczonym dla skautów i generalnych menadżerów.

Do ustalenia pozostaje NBA kwestia tego, na jakich zasadach odbędzie się sama loteria draftu. Osiem drużyn, które nie wrócą do rywalizacji, mają dostać osiem pierwszych numerów i to pomiędzy nimi odbędzie się losowanie o TOP 8 draftu. Nadal nie wiadomo, co z wyborami 9-14, zwłaszcza, że te drużyny rozegrają nierówną liczbę meczów. Zatem nie wszystko zostało ustalone.

Wiemy już jednak na pewno, że wracamy do gry 31 lipca. Przed nami osiem meczów sezonu regularnego i play-offy. Zanim jednak faza posezonowa, może dojść do mini-turnieju między ekipami z miejsc 8-9 w obu konferencjach. Dojdzie do niego tylko i wyłącznie wtedy, gdy drużyna z 8. miejsca nie będzie miała przewagi “czterech meczów” nad 9. ekipą w tabeli. Co ważne – na taką ewentualność zaplanowano serię “do dwóch zwycięstw”. Drużyna z 8. miejsca przystąpi do niej z przewagą 1-0. To oznacza, że ekipa z 9. miejsca, by awansować do play-offów, będzie musiała wygrać dwa mecze, natomiast ekipa z 8. miejsca tylko jeden.

Wielka wyprzedaż! Tommy Hilfiger za połowę ceny! Tylko przez 3 dni!

NBA: Jest decyzja kiedy i w jakim formacie wróci NBA!

NBA: Rodman odpowiada Trumpowi!

Wielka wyprzedaż! Ubrania i buty Reebok za połowę ceny! Tylko przez 3 dni!


Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rza
Rza
5 czerwca 2020 06:01

Czyli już V.Cartera nie zobaczymy na parkietach NBA.

Lasko
Lasko
5 czerwca 2020 06:45
Odpowiedz  Rza

Grać nie gadać, dość już czekania:)

cormac
cormac
5 czerwca 2020 10:34

te 8 ekip będzie miało takie samo szanse na wylosowanie jedynki? bo jeśli tak to GSW są w ciemnej dupie, z najsłabszym bilansem mieliby największe szanse na nr 1 a tak mogą równie dobrze dostać nr 8….

Arti
Arti
5 czerwca 2020 17:27
Odpowiedz  cormac

Cormac ale jak będą miały takie same szanse? przecież bilans będzie odgrywał kluczową rolę tak jak do tej pory. Czyli największe szanse na top 3 będzie miało właśnie GSW. Przecież sama zasada loterii się nie zmieni.