W wieku 31 lat, Darren Collison postanowił zakończyć swoją karierę. To bardzo zaskakujące wieści, które na wszystkich spadły jak grom z jasnego nieba. Zawodnik miał być ważną postacią rynku wolnych agentów, ale zdał sobie sprawę, że są ważniejsze rzeczy, którym chce się poświęcić.


– Koszykówka była moim życiem odkąd byłem dzieckiem – mówi Collison. – Nigdy nie znalazłem czegoś, co dawałoby mi więcej radości. Nadal kocham tę grę, ale moja wiara i moja rodzina są ważniejsze. Jestem świadkiem Jehowym i wiara to dla mnie wszystko. Cieszy mnie pomaganie innym i służba na całym świecie. Nie da się tego porównać z niczym innym. Dlatego właśnie zdecydowałem się opuścić NBA – dodaje.

Tego się nie spodziewaliście? Wielka szkoda, bo Darren Collison to gracz o wysokim IQ, którego każdy trener chciałby mieć w swojej rotacji. Trafił do ligi w 2009 roku i grał w tym czasie dla New Orleans Hornets, Indiany Pacers, Dallas Mavericks, Los Angeles Clippers oraz Sacramento Kings. Notował na swoje konto średnio 12,5 punktu, 5 asyst i 2,7 zbiórki trafiając 47% z gry i 39% za trzy.

W sezonie 2018/2019 zarobił 10 milionów dolarów i grał na wygasającej umowie, więc Pacers nie potrzebują w żaden sposób interweniować, by Collison mógł w spokoju skupić się na swoich nowych obowiązkach. Według Adriana Wojnarowskiego, 31-latek miał szansę na podpisanie umowy gwarantującej mu 10/12 milionów dolarów rocznie. Zrezygnował z gry w praktycznie najlepszym momencie kariery, gdy stanowiłby wsparcie dla każdej drużyny.

Wielka szkoda, ale pozostaje nam tylko zaakceptować wybór Collisona i życzyć mu szczęścia. Rynek wolnych agentów staje się więc uboższy o jedną interesującą postać.

NBA: Vucević i Barnes dostaną propozycje nie do odrzucenia?


22 KOMENTARZE

  • Tak sobie właśnie myślę jak mu kasę zabiorą w sekcie to każą wrócić za rok, dwa pogra za minimum bo kasa się przyda.

  • Nie sądzę, żeby go ktoś wydoił. Na szczęście Rydzyk ma za krótkie łapki.

 1. Wysokie IQ to chyba tylko boiskowe. Jak można wierzyć w Jehowe, który został wymyślony na patencie innej wiary nie tak dawno na Brooklynie. Oczywiście twórcą jest osobnik narodowości Żydowskiej. Idealna maszynka do pieniędzy jak każda inna religia. Jedyny JeHova w którego On powinien wierzyć to Hova aka Jay Z, również z Brooklyn’u. Jego cuda chociaż są namacalne;) A do tego On jako jedyny się pokazał światu i jest namacalny:)

 2. Bogów wymyślili ludzie żeby kontrolować innych ludzi. Żeby mieli kogo wielbic i żeby kogo sie bać. W zamian zmanipulowana wiara dostala to czego człowiek pragnir najbardziej, nieśmiertelności – w tym wypadku w postaci życia po śmierci. Religie to różnice, a przede wszystkim ograniczenia umyslowe i cielesne. Szkoda że wierzy w bajki, bogów, aniołów, diabłów, smoków i gadające płonące krzaki. Fajny grajek był.

 3. Jeżeli Świadków Jehowy określacie jako sekta to świadczy o waszej ignorancji i niewiedzy.
  Popierajcie dalej waszych pedofilskich katolickich bożków.

  • W ich wierzę jest pedofilia na takim samym szczeblu. Tylko, że to ta „gorsza” religia i nikt z tego nie robi afer. Rodziny z niższych poziomów czestko dają przyzwolenie na „poświęcenie” swoich dzieci, a dziecko nie ma siły przebicia. Dobrym przykładem tego jest nie pozwalanie rodzicom dziecka na transfuzję krwi, nawet kiedy jest to sprawa konieczna.

  • Co za brak wiedzy.Zdumiewa to że ktoś kto nie ma kompletnie wiedzy, rozpowszechnia takie mity.właśnie to świadczy o iq. Zero.

 4. Świadkowie Jehowy to niestety bardzo groźna, manipulująca i kontrolująca swoich wyznawców sekta! Wiem bo mam takowych w rodzinie. Sekta pierze im mózg, manipuluje i wpływa na emocje. Powoduje że ludzie po przystąpienie do tej organizacji wypierają się swoich bliskich i zrywają kontakt nawet z najbliższą rodziną! Poza tym przekręcają pismo święte i przwkonują do siebie strasząc apokalipsą! Więc nie dziwi że ich działalność w wielu krajach jest zakazana a ostatnio Putin zabronił ich działalności w Rosji. Szkoda Collisona że wierzy im ślepo i dla tej sekty gotów jest zakończyć karierę w NBA !!

  • Rzeczywiście niebezpieczna, zachęca do umiłowania swego bliźniego bez względu na kolor skóry czy pochodzenie. Świadkowie Jehowy mają oficjalną stronę internetową. Zachęcam,wszystkich z zaćmionym umysłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here