W wieku 31 lat, Darren Collison postanowił zakończyć swoją karierę. To bardzo zaskakujące wieści, które na wszystkich spadły jak grom z jasnego nieba. Zawodnik miał być ważną postacią rynku wolnych agentów, ale zdał sobie sprawę, że są ważniejsze rzeczy, którym chce się poświęcić.


– Koszykówka była moim życiem odkąd byłem dzieckiem – mówi Collison. – Nigdy nie znalazłem czegoś, co dawałoby mi więcej radości. Nadal kocham tę grę, ale moja wiara i moja rodzina są ważniejsze. Jestem świadkiem Jehowym i wiara to dla mnie wszystko. Cieszy mnie pomaganie innym i służba na całym świecie. Nie da się tego porównać z niczym innym. Dlatego właśnie zdecydowałem się opuścić NBA – dodaje.

Tego się nie spodziewaliście? Wielka szkoda, bo Darren Collison to gracz o wysokim IQ, którego każdy trener chciałby mieć w swojej rotacji. Trafił do ligi w 2009 roku i grał w tym czasie dla New Orleans Hornets, Indiany Pacers, Dallas Mavericks, Los Angeles Clippers oraz Sacramento Kings. Notował na swoje konto średnio 12,5 punktu, 5 asyst i 2,7 zbiórki trafiając 47% z gry i 39% za trzy.

W sezonie 2018/2019 zarobił 10 milionów dolarów i grał na wygasającej umowie, więc Pacers nie potrzebują w żaden sposób interweniować, by Collison mógł w spokoju skupić się na swoich nowych obowiązkach. Według Adriana Wojnarowskiego, 31-latek miał szansę na podpisanie umowy gwarantującej mu 10/12 milionów dolarów rocznie. Zrezygnował z gry w praktycznie najlepszym momencie kariery, gdy stanowiłby wsparcie dla każdej drużyny.

Wielka szkoda, ale pozostaje nam tylko zaakceptować wybór Collisona i życzyć mu szczęścia. Rynek wolnych agentów staje się więc uboższy o jedną interesującą postać.

NBA: Vucević i Barnes dostaną propozycje nie do odrzucenia?


22
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
HappyTadeuszdanielgrishynAdey Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
MasterZen
Gość
MasterZen

Ciekawe kiedy ogłosi bankructwo, bo jego wiara wydoi go z kasy.

Dzejkob
Gość
Dzejkob

Tak sobie właśnie myślę jak mu kasę zabiorą w sekcie to każą wrócić za rok, dwa pogra za minimum bo kasa się przyda.

Adey
Gość
Adey

Ta religia utrzymuje się z dobrowolnych datków podludziu

grishyn
Gość
grishyn

Nie sądzę, żeby go ktoś wydoił. Na szczęście Rydzyk ma za krótkie łapki.

Styl Pijanego Mistrza
Gość
Styl Pijanego Mistrza

Wysokie IQ to chyba tylko boiskowe. Jak można wierzyć w Jehowe, który został wymyślony na patencie innej wiary nie tak dawno na Brooklynie. Oczywiście twórcą jest osobnik narodowości Żydowskiej. Idealna maszynka do pieniędzy jak każda inna religia. Jedyny JeHova w którego On powinien wierzyć to Hova aka Jay Z, również z Brooklyn’u. Jego cuda chociaż są namacalne;) A do tego On jako jedyny się pokazał światu i jest namacalny:)

Michał
Gość
Michał

Właściwie nie możemy być niczego pewni w kwestii wiary. Pożyjemy zobaczymy

Dario
Gość
Dario

Bredzisz jak popazony.

LittleBitCorky
Gość

Bogów wymyślili ludzie żeby kontrolować innych ludzi. Żeby mieli kogo wielbic i żeby kogo sie bać. W zamian zmanipulowana wiara dostala to czego człowiek pragnir najbardziej, nieśmiertelności – w tym wypadku w postaci życia po śmierci. Religie to różnice, a przede wszystkim ograniczenia umyslowe i cielesne. Szkoda że wierzy w bajki, bogów, aniołów, diabłów, smoków i gadające płonące krzaki. Fajny grajek był.

Sztern
Gość
Sztern

Jaki typ

icenumerocinq
Użytkownik
icenumerocinq

Zawsze mnie zastanawiało jak muzułmanie w NBA łączą Ramadan z play-offami. Mają jakąś dyspensę?

Michał J.
Gość
Michał J.

Nie mają. Przykład Kantera z tego roku. Podczas play-off obchodził Ramadan.

Jehowy
Gość
Jehowy

O bracie. Miłuję 🙂

Kuba
Gość
Kuba

Jeżeli Świadków Jehowy określacie jako sekta to świadczy o waszej ignorancji i niewiedzy.
Popierajcie dalej waszych pedofilskich katolickich bożków.

Jehowy
Gość
Jehowy

W ich wierzę jest pedofilia na takim samym szczeblu. Tylko, że to ta „gorsza” religia i nikt z tego nie robi afer. Rodziny z niższych poziomów czestko dają przyzwolenie na „poświęcenie” swoich dzieci, a dziecko nie ma siły przebicia. Dobrym przykładem tego jest nie pozwalanie rodzicom dziecka na transfuzję krwi, nawet kiedy jest to sprawa konieczna.

Dario
Gość
Dario

Jak nie nasz sprawy to lepiej się nie wypowiadaj bo to o mądrości nie świadczy.

Daniel
Gość
Daniel

Co za brak wiedzy.Zdumiewa to że ktoś kto nie ma kompletnie wiedzy, rozpowszechnia takie mity.właśnie to świadczy o iq. Zero.

Dario
Gość
Dario

Dokładnie.

Dario
Gość
Dario

Brawo Darren!

Kobra
Gość
Kobra

Świadkowie Jehowy to niestety bardzo groźna, manipulująca i kontrolująca swoich wyznawców sekta! Wiem bo mam takowych w rodzinie. Sekta pierze im mózg, manipuluje i wpływa na emocje. Powoduje że ludzie po przystąpienie do tej organizacji wypierają się swoich bliskich i zrywają kontakt nawet z najbliższą rodziną! Poza tym przekręcają pismo święte i przwkonują do siebie strasząc apokalipsą! Więc nie dziwi że ich działalność w wielu krajach jest zakazana a ostatnio Putin zabronił ich działalności w Rosji. Szkoda Collisona że wierzy im ślepo i dla tej sekty gotów jest zakończyć karierę w NBA !!

daniel
Gość
daniel

Rzeczywiście niebezpieczna, zachęca do umiłowania swego bliźniego bez względu na kolor skóry czy pochodzenie. Świadkowie Jehowy mają oficjalną stronę internetową. Zachęcam,wszystkich z zaćmionym umysłem.

Tadeusz
Gość
Tadeusz

przkręcają Pismo Święte? a Ty go w ogóle nie czytasz tłuku

Happy
Gość
Happy

Totalna bzdura ale cóż tu można pisać co się chce