Od lat powtarzamy, że NBA jako produkt na rynku jest coraz mocniejsza. Efektem tego są rosnące progi salary-cap i luxury-tax. Kolejnym wymiarem, w którym widać to jak na dłoni, są roczne zyski ligi. Za kolejne rozgrywki NBA odnotuje rekordową liczbę.

Próg salary-cap na off-season 2017 zostanie ustalony w granicach 102-107 milionów dolarów. Nigdy wcześniej nie był tak wysoko. Liga ustala tę liczbę przede wszystkim na podstawie swoich rocznych zysków. Według prognoz, za rozgrywki 2016/2017 NBA zarobi… 8 miliardów dolarów. Taką informację na swoim twitterze przedstawił dziennikarz Bleacher Reporta – Darren Rovell.

Na horyzoncie mamy zbliżający się lockout, który jednak nastąpi po sezonie 2016/2017. Wtedy liga może stracić część zysków, z uwagi na brak umowy i co za tym idzie mniej pieniędzy ze sprzedaży i od sponsorów. Jednak najbliższy rok pod względem finansowych notowań zapowiada się bardzo owocnie. Sami spójrzcie – skok pomiędzy podsumowaniem 2016 i prognozowanym podsumowaniem 2017 jest diametralny…

NBA: Monty Williams wraca