Czyżby Adam Silver był w końcu gotów zgodzić się na zmniejszenie liczby meczów rozgrywanych przez zespoły w ramach sezonu regularnego? Żeby do tego doszło, musi uzyskać zgody telewizji, z jakimi NBA ma podpisane umowy. Jednak rewolucyjne zmiany są rzekomo tuż za rogiem.


Według Adriana Wojnarowskiego, Adam Silver rozmawia z NBPA (unią graczy) oraz wszystkimi partnerami telewizyjnymi na temat bardzo dużych zmian w kalendarzu sezonu – zarówno rozgrywek zasadniczych, jak i play-off. Pierwszą zmianą ma być skrócenie sezonu regularnego do 78 meczów, które rozegra każdy zespół. Brak tych czterech meczów zostanie jednak wypełniony.

Rzekomo komisarz Silver proponuje turniej w trakcie sezonu, w którym udział weźmie… 30 drużyn. Miałby się odbyć pomiędzy świętem dziękczynienia, a Bożym Narodzeniem. Ponadto kilka ekip ma stoczyć dodatkowe starcia w ramach kwalifikacji do fazy play-offs. Wszystkie zmiany zostaną przedstawione na zarządzie ligi w kwietniu przyszłego roku. Sezon 2021/2022 będzie 75. w historii i z tej okazji Adam Silver chce odświeżyć formułę.

Jednym z pomysłów jest także pozbycie się podziału na konferencję w play-offach, co zagwarantowałoby możliwość spotkania w wielkim finale faktycznie dwóch najlepszych drużyn sezonu zasadniczego. Takie rozwiązanie od lat istnieje w WNBA.

Telewizje na zmianach stracić nie powinny, a nawet mogą zyskać biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakie może wygenerować turniej i dodatkowe mecze w walce o play-offy. Wspomniany turniej to inspiracja Silvera z oglądania europejskiej piłki nożnej. Komisarz życzyłby sobie, by w trakcie sezonu do zgarnięcia było coś więcej niż tylko trofeum Larry’ego O’Briena za mistrzostwo. W nowym scenariuszu istnieje możliwość, że zespół przed play-offami rozegra… 83 mecze.

O miejsce w turnieju będą walczyć wszystkie drużyny, ale jego pierwsza część odbędzie się w ramach spotkań sezonu zasadniczego i wyłoni osiem ekip – sześć z najlepszym bilansem w dywizjach i dwie najlepsze z drugich miejsc. Kolejna runda będzie już eliminacyjną i odbędzie się w systemie ćwierćfinałów, półfinałów i wielkiego finału.

Natomiast pod koniec sezonu regularnego, ekipy z miejsc 7-10 rozegrają krótki turniej w walce o miejsca 7/8 gwarantujące udział w play-offach. Na wszystkie zmiany przystać musi także związek zawodników, więc przed Silverem miesiące trudnych rozmów, zwłaszcza o pieniądzach, które będą się z tym wiązały. Nie da się mimo wszystko ukryć, że propozycje zmian są interesujące i mogą drastycznie zmienić przebieg rywalizacji.


Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 2100!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.


Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Cytadela
Cytadela
24 listopada 2019 16:51

Zaczyna się wymyślanie kwadratowych jaj.

icenumerocinq
icenumerocinq
24 listopada 2019 17:09
Odpowiedz  Cytadela

Ten turniej to jest poroniony pomysł.

The T
The T
24 listopada 2019 16:57

No nie wiem… Z jednej strony dobry pomysł ale z drugiej? Po co zmieniać coś co działa? Za te pieniądze które biorą zawodnicy NBA powinni grać 2xdziennie 365dni w roku.

Roc Divers
Roc Divers
24 listopada 2019 18:22

Panowie… wiem, że jestem tylko owsikiem na kupie Włodarzy NBA, ale wydaje mi się, że mam lepsze rozwiązanie niż Oni. Sezon NBA (który zaznaczam, przez tak dużą ilość spotkań często jest momentami bardzo nieatrakcyjny – bo te mecze przypominają wielokrotnie Koszykarskie WWF albo Globtrotersów lub sparingi rzutowe) powinien być rozgrywany w systemie – mecz i rewanż każdy z każdym (drużyny West vs East) i trójmecz drużyn z tej samej konferencji (żeby w przypadku takiego samego bilansu przed PO łatwo wyłonić, kto ma być wyżej – tzn. drużyna mająca w RS bilans bezpośredni 2:1). Dałoby to 28 spotkań + 42 spotkania.… Czytaj więcej »

pops
pops
27 listopada 2019 09:57
Odpowiedz  Roc Divers

z jednej strony spoko to 70 spotkań, bo kiedyś się mniej biegało i było mniej dynamicznie niż teraz… tu zgoda, jednak kto by zagrał latem? to już masz jako pre season w las vegas… masz lato na odpoczynek, regenerację i indywidualne treningi jak chcesz… dziwne jest w nowym zamyśle, że hej chcialiście mniej minut i spotkań, to niby macie, ale dołożymy kilka innych i będzie więcej i więcej latania po kraju… widzę, że TV chcą proponować turnieje, jednak piłka nożna to są ligii krajowe i uefa/champions league…tu jest 1 liga i nie działa tak samo… czy skoki narciarskie to sport… Czytaj więcej »

Alonzo
Alonzo
24 listopada 2019 20:04

Od jakiś 10 lat co roku wykupuję full pakiet na league pass. Jeżeli do tego dojdzie to będzie ostatni rok w jakim wykupiłem league pass . panie silver kończ pan i wstydu oszczędz.

Pacers
Pacers
24 listopada 2019 21:35
Odpowiedz  Alonzo

Masz racje.Skoro płacimy za league passa to chcemy uczciwego produktu za jaki płacimy. Co to ma być?Odpoczywanie bez kontuzji,jakieś skracanie sezonu itp.W jednym z wywiadów zapytali się Jordana co by zrobił jak by skrocili sezon to odpowiedział,żeby i tak grał.W sumie nie tylko on udzielił takiej odpowiedzi.

Roc Divers
Roc Divers
25 listopada 2019 06:35
Odpowiedz  Pacers

Ja przestałem. Od kiedy nba-stream com oferuje podobne atrakcje za free. Ale dla Was szacunek za legal!

Nba
Nba
24 listopada 2019 20:06

Po co skracać sezon jak i tak gracze odpoczywają sobie w jego trakcie?Jak chce Silver urozmaicenia to niech grają w święta w sweterku z reniferami

SceptoFan
25 listopada 2019 07:51

Zawsze się dziwiłem dlaczego sezon jest tak krótki. Graliby miesiąc dłużej przy tej samej liczbie meczów i problem znika.

Marian Paździoch syn Józefa
Marian Paździoch syn Józefa
25 listopada 2019 16:59
Odpowiedz  SceptoFan

Ale oprócz sezonu musi być jeszcze czas na odpoczynek dla zawodników i jest jeszcze liga letnia. Do tego trzeba jeszcze wygospodarować czas aby odbębnić prostytucję w Chinach, Indiach u arabusów i wszędzie tam gdzie magą sypnąć milionami za prawa telewizyjne a później ubrania i gadżety.

Jerzu
Jerzu
25 listopada 2019 08:00

Forsa -> farsa.

Karol
Karol
26 listopada 2019 16:04

Brawo panie Silver, dobij ten sport zupełnie. Najpierw zakazano obrony, później zlikwidowano klasyczny dwutakt i piłkę noszoną. Teraz to. Co następne? Dwie piłki na boisku żeby każda drużyna mogła ciskać sto trójek w meczu? A może piłka dla każdego zawodnika na boisku?