Komisarz Adam Silver cały czas rozmawia z NBPA (związkiem zawodników) na temat ewentualnego powrotu do gry. Nie ma do przekazania żadnych nowych wieści, ale w rozmowach obu stron pojawił się temat, który może znacząco przyspieszyć kwestię wznowienia rozgrywek. 


Okazuje się, że liga intensywnie sprawdza możliwość pozyskania szybkich testy na obecność koronawirusa. Specjalne urządzenia pozwalają w przeciągu kilku minut ocenić, czy w organizmie danego pacjenta są niechciane drobnoustroje. Bez testów liga nie może myśleć o skoszarowaniu wszystkich trzydziestu ekip w jednym miejscu. Jeśli pomysł z Las Vegas wejdzie w życie, NBA i NBPA muszą mieć pewność, że wszyscy są zdrowi.

Urządzenie pobiera krew z ukłucia palca i w przeciągu 5-13 minut dostarcza wynik. Problem polega na tym, że eksperci mówią o 80% skuteczności takich testów. Już w poprzednim tygodniu laboratorium z Illinois zaczęło wysyłać po różnych częściach kraju tego typu szybkie testy. Zostały one oficjalnie zaaprobowane przez Agencję Żywności i Leków. Na razie liga nie podjęła żadnej decyzji, ale przygląda się rozwojowi sytuacji.

W rozmowie z generalnymi menadżerami oraz trenerami przygotowania fizycznego, wątek szybkich testów stanowił główną przeszkodę na drodze do restartu sezonu regularnego. Bez pełnego przekonania o zdrowiu wszystkich uczestników, NBA nie może ruszyć z jakimkolwiek projektem. – Musimy być bezpieczni, zarówno w życiu, jak i w sporcie – mówi jeden z generalnych menadżerów. – Gdziekolwiek jesteś, musisz uważać – dodaje.

Pytanie, kiedy liga mogłaby zacząć korzystać z ewentualnych testów. Priorytetem są rzecz jasna pacjenci, którzy tego najbardziej potrzebują, więc niewykluczone, że za dostęp do odpowiednich urządzeń NBA i NBPA musiałyby słono zapłacić. Zaczyna się więc stąpanie po bardzo cienkim lodzie. Komisarz może nie chcieć ponownie narażać wizerunku ligi. Stworzenie idealnej bańki, w której schowaliby się wszyscy brzmi jak utopia.

Adam Silver jako pierwszy zamknął ligę i wszyscy poszli za nim w tym samym kierunku – mówi jeden z GM-ów ligi. – Nie będziemy pierwsi, którzy wrócą i zaryzykują, że wszystko skończy się wielką katastrofą – dodaje.

Nike prezentuje nowe buty dla Kevina Duranta – KD13Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
miś
miś
7 kwietnia 2020 16:22

2 testy – tydzien po tygodniu i jest 96% pewności, a trzy w ciągu 2 tygodni – fiu fiu….dla mnie ma sens!

Piotr
Piotr
8 kwietnia 2020 12:49

Odwołać sezon pozostałe pieniądze z kontaktów zawodników reklam itp przeznaczyć na walkę z koronawirusem zarobili tyle że im na ten rok starczy. Życie i zdrowie j społeczeństwa est ważniejsze niż sport. Wszystkie przychody ze sportu na świecie powinny być przeznaczone na ratowanie życia ludzkiego zaraz będzie Afryka miała szczyt zachorowań. Do 1 września powinny być odwołane wszystkie imprezy sportowe

dupa
dupa
9 kwietnia 2020 08:12
Odpowiedz  Piotr

A co po 1 września? Wirus zniknie na dobre i ludzie przestaną się nim zarażać? I co do 1 września mają ludzie robić w domach, skoro nic nowego się nie dzieje oprócz nowych statystyk zarażenia? Jak mogą bezpiecznie dokończyć sezon to kibice się ucieszą.