Jeden z najlepszych reżyserów naszych czasów nakręcił film o Hollywood, w którym umieścił także postać Bruce’a Lee. Nie trzeba jej przedstawiać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że Lee był przyjacielem Kareema Abdula-Jabbara. Legenda Los Angeles Lakers nie jest zadowolona z tego, jak Lee został w filmie Tarantino przedstawiony.


Mowa rzecz jasna o Once Upon A Time In Hollywood. W 1972 roku Kareem Abdul-Jabbar zagrał w filmie Gra śmierci właśnie u boku Bruce’a Lee. Panowie mieli wówczas szansę się dobrze poznać, więc gdy Abdul-Jabbar zobaczył portret Lee w filmie Quentina Tarantino, postanowił zabrać głos. W jednym z ujęć bardzo długiego dzieła, Brad Pitt walczy z aktorem odgrywającym role Lee. Według Abdula-Jabbara i rodziny Lee – wizerunek Bruce’a mocno w tej scenie ucierpiał.

– To nie są standardy wyznawane przez Bruce’a – mówi Kareem. – Tarantino ma artystyczne prawo do przedstawienia postaci jak chce. Ale zrobił to niechlujnie i w rasistowski sposób, więc poniósł porażkę jako artysta i jako człowiek. […] Bruce starał się walczyć ze stereotypem, w jakim został pokazany – dodała była legenda Los Angeles Lakers, sugerując, że film może źle wpłynąć na spuściznę Bruce’a Lee.

Shannon Lee – córka aktora i mistrza sztuk walki twierdzi, że jej ojciec został przedstawiony jak klasyczny dupek. Tarantino starał się pokazać zmiany, jakie nastąpiły w kinie na przełomie lat 60. i 70. Nie jesteśmy tu rzecz jasna od krytyki filmowej, dlatego powstrzymamy się od jakiejkolwiek zachęty do obejrzenia ostatniego dzieła Tarantino. Za to możecie obejrzeć wspólną scenę Bruce’a Lee i Abdula-Jabbara.

Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 1800!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

NBA: Kto zostanie nowym środkowym Lakers?


Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
icenumerocinq
icenumerocinq
19 sierpnia 2019 08:20

Wiedziałem, że będzie ból dupy. Quentin pokazał Bruce’a jako aroganckiego dupka. W sumie to się zdziwiłem, ale jak widziałeś wywiady z Brucem, albo wiesz jak był zajarany na punkcie treningów, to jestem sobie w stanie wyobrazić taką scenę, jak kaskader mu podskakuje na planie, a Bruce daje mu lekcję. Problem chyba tylko w tym jak wyglądała ta walka.

Krzysztof
Krzysztof
19 sierpnia 2019 14:02
Odpowiedz  icenumerocinq

Nie wiem na ile Jabbar go znał, ale poczucie godności wśród osób sławnych mało kto traktuje poważnie Przykład. Magic mówiący o zdradach. Żonę kocham, a inne tylko pie….łem, a zdradzał ją pewnie z kilkuset kobietami, jeśli rzeczywiście już w latach 90′ mówił, że na liczniku ma ponad 1 tysiąc kobiet. Za czasów Jabbara sławni ludzie nie byli inni. Skoro B.Lee nie był dupkiem to czemu mówił, że na 100% jest pewny, że pokonałby M.Ali. A skoro tak córka i Jabbar się czepiają Tarantino to niech się cieszą, że pokazał B.Lee z przymrużeniem oka niepoważnie, bo gdyby był serio to pokazałby… Czytaj więcej »

icenumerocinq
icenumerocinq
19 sierpnia 2019 16:40
Odpowiedz  Krzysztof

Kobiety lecą na trzy rzeczy. Pewność siebie, wygląd, kasę. Każdy powyżej 18 roku życia raczej zdaje sobie z tego sprawę. Warunkiem koniecznym jest posiadanie przynajmniej dwóch z trzech powyższych cech, aby ruchać na potęgę. Bruce miał wszystkie także, jeśli żona i córka nie ogarniała, że gość rucha na lewo i prawo, to znaczy, że Lee był graczem na wyższym poziomie.

MasterZen
MasterZen
19 sierpnia 2019 12:20

„Tarantino ma artystyczne prawo do przedstawienia postaci jak chce. Ale zrobił to niechlujnie i w rasistowski sposób…” Czyli chyba miał do tego artystyczne prawo. To nie jest film faktu, tylko fikcja. Niektórzy powinni wyjąć kołek z dupy, bo nie mają za grosz dystansu. Po Bękartach wojny, też był ból dupy do okoliczności śmierci Hitlera?;)

icenumerocinq
icenumerocinq
19 sierpnia 2019 16:41
Odpowiedz  MasterZen

Podobno bractwo aryjskie wyraziło oburzenie na takie potraktowanie ich wodza.

mailman
mailman
20 sierpnia 2019 00:41

Tarantino jeden z najlepszych reżyserów?Jak dla mnie jego filmy poza Pulp Fiction to porażki.spielberg, Cameron czy ridley mają dużo lepsze filmy.Ale to jest tylko moje zdanie.O ostatni jego film szumu w pip a szału nie ma.