LeBron James zgodził się dziś na nową umowę z Los Angeles Lakers. Poprzednia mówiła, że latem 2021 roku będzie mógł zdecydować, czy wchodzi na rynek „wolnych agentów”. Dziś dowiedzieliśmy się, że LBJ zostanie w Lakers przez jeszcze co najmniej trzy lata! Za kolejne dwa zarobi ponad 85 milionów dolarów.


Kiedy w 2018 roku LeBron przychodził do Lakers podpisał umowę na 4 sezony za 153 miliony dolarów, ale ostatni sezon 2021/2022 był „opcją zawodnika”, czyli to LBJ decydowałby czy umowa wchodzi w życie. W wakacje mógłby zdecydować, czy zostaje w Lakers na jeszcze jeden sezon.

Jak podaje Shams Charania dziś LeBron zgodził się na przedłużenie umowy z Los Angeles Lakers o kolejne dwa lata, za które otrzyma 85 milionów dolarów.

To oznacza, że ważną umowę z Lakers LeBron będzie miał w sezonach: 2020/21, 2021/22, 2022/23. Sezon 22/23 będzie jego dwudziestym w NBA.

Warto pamiętać, że 30 grudnia LeBron skończy 36 lat, a w 2023 roku, kiedy LBJ wejdzie na rynek „free agents” będzie miał rocznikowo 39 lat. Wtedy też najstarszy syn JamesaBronny – skończy szkołę średnią.

LBJ ma plan, aby zagrać z synem w NBA. Pisaliśmy o tym ostatnio tutaj>>

Teraz czekamy na przedłużenie umowy przez Anthony’ego Davisa.

Michał Pacuda – https://twitter.com/Pacuda

PROBASKET – https://twitter.com/probasketpl

Grupa dyskusyjna PROBASKET – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ 

PROBASKET na Facebooku – https://www.facebook.com/probasketpl/Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments