Kobe Bryant zarobił setki milionów dolarów rzucając piłką do kosza. Teraz była gwiazda Los Angeles Lakers dorabia na inwestycjach poza boiskowych.


Jak donoszą amerykańskie media, Bryant zainwestował w 2014 roku 6 mln dolarów w firmę o nazwie BodyArmor. Kupił w ten sposób 10% udziałów przedsiębiorstwa. We wtorek w firmę postanowiła zainwestować Coca-Cola, co momentalnie podniosło wartość BodyArmor. Teraz udziały byłego koszykarza są warte około 200 mln dolarów.

Podczas swojej 20-letniej kariery, Black Mamba zarobił na parkietach 680 mln dolarów, co jest rekordem jeśli chodzi o sporty drużynowe. Golfista Tiger Woods, kierowca Formula One Michael Schumacher oraz bokser Floyd Mayweather Jr. zarobili więcej w sportach indywidualnych. Bryant zakończył karierę w 2016 roku i od tego czasu zdążył już wygrać Oscara za najlepszy krótkometrażowy film animowany – Dear Basketball.

NBA: “LeBron jest zdecydowanie najlepszy”

3 KOMENTARZE

  1. Powinien nagrywać płyty z rapem, machać zabawnie łapami i rapować – „Joł joł joł, jestem taki jak wy!”.

  2. Drogi #probasket niestety ale autor nie ma fachowej wiedzy na temat rynków finansowych. Po pierwsze obca firma nie może wykupić udziałów w drugiej spółce. Z formułowania wykupić stosuje się do np. do rynku obligacji gdzie emitent na dzień wykupu wykupuje wyemitowane obligacje. Spółka, która wyemitowała akcje może dokonać skupu akcji własnych czyli wykupić je od swoich inwestorów. Ale obca spółka może jedynie zakupić akcje drugiej spółki.

    Dodatkowo informacja o tym, że nabył 10% za 6 mln a następnie po pojawieniu się informacji o nabyciu akcji również przez coca-colę wycena podskoczyła do poziomów gdzie pakiet 10% udziałów wynosi obecnie 200 mln. Proszę mi powiedzieć gdzie tu jest zarobek? Inwestycja nie jest warta ile jego wycena tylko tyle ile druga strona jest w stanie dać za te 10%.

    Jak przepisujemy z innych portali to z głową. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here