Liga powoli wraca do życia. Za mniej więcej tydzień ekipy rozpoczną obóz przygotowawczy wewnątrz bańki, która powstaje w Orlando. Według Anthony’ego Davisa z Los Angeles Lakers, szanse na sukces jego drużyny są znacznie większe niż przed epidemią koronawirusa.


LeBron James i Anthony Davis są w jednej grupie treningowej. Panowie parę dni temu po raz pierwszy spotkali się na sali treningowej i wspólnie budowali formę przed powrotem do gry. To na ich barkach spocznie odpowiedzialność za wynik, jaki Los Angeles Lakers osiągną przy okazji rywalizacji w Disneylandzie. Davis zdaje się nie mieć wątpliwości, co do tego, że zespół jaki reprezentuje będzie prawdziwym postrachem dla swoich rywali.

Moim zdaniem nasze szanse na sukces są jeszcze większe niż wcześniej – mówi Davis. – Wszyscy jesteśmy wypoczęci i gotowi. Wiele sprowadzi się do tego, komu będzie zależało na tytule bardziej – dodaje. Davis docenia czas, jaki dostał, by wrócić do pełni sił. W trakcie sezonu regularnego walczył z kilkoma mniejszymi urazami, które mu doskwierały. Przerwa spowodowała, że mógł bez jakiejkolwiek presji czasu skupić się na odzyskaniu pełni komfortu.

Miałem czas, by odzyskać dobre samopoczucie – kontynuuje. – W tym momencie czuję się całkowicie zdrowy. Odnoszę wrażenie, że jestem gotowy do walki – mówi dalej. W 55 meczach rozgrywek zasadniczych, skrzydłowy notował na swoje konto średnio 26,7 punktu, 9,4 zbiórki 2,4 bloku, w tej ostatniej kategorii jest jednym z najlepszych graczy w lidze. W LA doskonale wiedzą, że kluczem będzie postawa Davisa zarówno w ataku, jak i w obronie.

Trener Frank Vogel docenia Davisa za to, że w wielu meczach bieżących rozgrywek grał z drobnymi urazami i był w stanie znieść towarzyszący temu dyskomfort. Z tego powodu czuję ekscytację na myśl o tym, że w Orlando dostanie Davisa w stu procentach zdrowego i nadal robiącego te wszystkie rzeczy, którymi imponował do tej pory. Gracz może mieć zatem rację. Jego połączenie z LBJ-em może okazać się dla rywali jeszcze groźniejsze niż do tej pory.

NBA: Doncić będzie liderem Mavs w Orlando?Advertisement
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments