Konferencja prasowa dla większości to przykry obowiązek, choć profesjonalizm wymaga od zawodowca konkretnego podejścia do tematu. Kyle Lowry jest jednym z tych, którzy rzadko dają się zaskoczyć. Tym razem jednak pytania nie zadał mu dziennikarz i rozgrywający Raptors poczuł się… zakłopotany. 


Kyle Lowry to przede wszystkim historia gracza, który swoją gotowością do poświęceń stanowił przykład dla reszty drużyny, ale także przykład dla każdego aspirującego do profesjonalnego uprawiania sportu. Zawodnik Toronto Raptors spotkał się z dziennikarzami przed meczem numer pięć finałów. Jedno z pytań było szczególnie interesujące, bo padło z ust młodego chłopaka, który w swoim pytaniu zawarł stwierdzenie, iż Lowry jest wzorem do naśladowania.

Yyy, sam nie wiem, to szalone pytanie. Ujmę to w ten sposób. Kiedyś byłem taki jak Ty i mając świadomość tego, że dzieci kiedyś chciałyby być takie jak ja, staram się zachować wysoki standard. Chcę by dzieci, byś ty widział profesjonalistę, który dba o swój interes, a jednocześnie cały czas czerpie z wszystkiego sporo zabawy – mówi Lowry. Gdy kolejna osoba miała zadać Lowry’emu pytanie, ten stwierdził: – Nie ma szans, żebyś przebił to pytanie. Możesz spróbować, ale nie ma szans – skończył.

Lowry w finałach NBA gra na naprawdę wysokim poziomie reprezentując wszystkie wartości, które przyświecały mu na drodze do tego momentu. Mimo swoich wzlotów i upadków, żaden z kolegów z drużyny i nikt ze sztabu nie stracił wiary w to, że Lowry pomoże ekipie w rywalizacji o mistrzostwo. Teraz Raptors został do wykonania ostatni krok.

Tylko dzisiaj! Duże rabaty na produkty Nike!


Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
10 czerwca 2019 14:50

To przypomnijcie proszę też to jakie pytanie dostał chwilę wcześniej… Tzn czym dla niego jest prawdziwa presja
Odpowiedź na tamto pytanie jest naprawdę inspirująca…
Pozdrawiam

NBA
NBA
10 czerwca 2019 21:02

Klay Thomson zagra w space jam 2 a Boston Celtics są zainteresowani CLINTEM CAPELA tak na marginesie,bo tutaj tego nie przeczytacie.Może za tydzień

Alonzo
Alonzo
11 czerwca 2019 05:14
Odpowiedz  NBA

Tony Parker zakończył karierę. A na koszykarskim pudelku cisza. Brawo oby tak dalej.