Tegoroczne play-offy dla kilku zawodników są kluczowe, bowiem zdecydują o wysokości kontraktów, jakie podpiszą w trakcie nadchodzącego lata, gdy zostaną wolnymi agentami. Kto należy do tej grupy?


Dowiedzieliśmy się właśnie, że liga podniosła przewidywane salary-cap oraz luxury-tax o dodatkowe trzy miliony w porównaniu do pierwotnych prognoz. Próg salary-cap wyniesie 92 miliony dolarów, natomiast podatku od luksusu 111 milionów. To zapewnia generalnym menadżerom dodatkowe możliwości w staraniach o konkretnych graczy. Zawodnikom z kolei daje szanse na lepsze umowy. Komu na przykład?

Allen Crabbe, Portland Trail Blazers. Zmiany jakie nastąpiły w rotacji PTB po sezonie 2014/2015 sprzyjały również Allenowi Crabbe’owi. Zawodnik wykorzystał fakt, że trener Terry Stotts stawia na młodych graczy. Dostał więcej minut i rozegrał naprawdę przyzwoity sezon podbijając swoją wartość przed off-season. Był zawodnikiem, który wzmacniał atak grą z ławki, gdy odpoczywali Damian Lillard i C.J. McCollum. Sezon skończył notując 10,3 punktu, 2,7 zbiórki, 1,2 asysty, 45,9 FG% oraz 39,4 3PT%.

Potencjalny kontrakt: 30 milionów dolarów za trzy lata.

Kent Bazemore, Atlanta Hawks. Bazemore po odejściu DeMare Carrolla zyskał sporo miejsca w rotacji drużyny. Zrobił z niego dobry użytek prezentując się jako nieźle ułożony ofensywnie gracz. Nie dostarczał tego samego co Carroll w obronie, lecz wiele razy jego popisy strzeleckie utrzymywały Hawks przy życiu. Może być kluczowym graczem w kontekście sukcesu Hawks w play-offach. Rozgrywki zakończył notując 11,6 punktu, 5,1 zbiórki, 2,3 asysty, 1,3 przechwytu grając na skuteczności 44,1 FG% oraz 35,7 3PT.

Potencjalny kontrakt: 45/50 milionów za 4 lata.

Evan Turner, Boston Celtics. Po niego latem zgłosi się wiele ekip, m.in. New York Knicks. Turner rozegrał świetny sezon dla Brada Stevensa wychodząc z ławki i kreując dużo przewagi w swoich pojedynkach jeden na jeden. Stanowi poważne wyzwanie dla każdego defensywnego systemu. Turner mocno się rozwinął przez ten rok. Jego gra nabrała dojrzałości i wyraźnie zwolniła dla niego tempo, co sprawia, że gracz wszystko robi precyzyjniej. Sezon regularny skończył ze statystykami 10,5 punktu, 4,9 zbiórki, 4,4 asysty i przechwyt trafiając 45,6 FG%. Jego słabą stroną jest rzut za trzy – 24,1 3PT%.

Potencjalny kontrakt: 35 milionów dolarów za trzy lata

fot. Mark Runyon | http://basketballschedule.net/

NBA: Nuggets z optymizmem patrzą w przyszłośćSubscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Es
Grzegorz Es
18 kwietnia 2016 16:55

Dziesięciomilionowe kontrakty dla średniaków spowodują potężny lockout niebawem.