NBA: Kto tu powinien wylecieć z boiska?

3
1654

To nie pierwszy taki incydent z udziałem Joela Embiida. Przez dwoma tygodniami środkowy starł się z Marcusem Smartem. Tym razem doszło do incydentu z Ericem Bledsoe w roli głównej.


Sytuacja miała miejsce na samym początku spotkania. Celną próbę za trzy oddał Giannis Antetokounmpo. W tym czasie obaj zawodnicy starali się ustawić w walce o zbiórkę. Embiid odepchnął Bledsoe i osiągnął zamierzony cel. Rozgrywający Bucks nie zamierzał pozostać mu dłużnym i wykonał ten sam ruch. Sędzia użył gwizdka, ale nie był w stanie uniknąć następstw tego starcia.

Środkowy 76ers pchnął piłką w playmakera Bucks, co rozdrażniło odbiorcę tej przesyłki. Bledsoe z impetem cisnął piłką w Embiida. Do skonfrontowanej dwójki błyskawicznie dołączył Mike Scott. Skrzydłowy wstawił się za klubowym kolegą i rzucił piłkę w stronę Bledsoe. Zaraz po tym wdał z nim w ostrą wymianę zdań, a następnie przepychankę. Koniec końców to Scott był zatrzymywany przez jednego z prowodyrów tego konfliktu czyli Embiida. Starcie Panów udało się zakończyć przy pomocy reszty zawodników i sędziów.

Mike Scott i Joel Embiid zostali ukarani przewinieniami technicznymi. Obaj mieli jednak jeszcze okazję by wesprzeć zespół w dalszej konfrontacji z Bucks. Zawodnicy wykorzystali tą szansę kończąc spotkanie z bardzo udanymi linijkami statystycznymi. Sytuacja Bledose nie była tak kolorowa. Za swoje zachowanie playmaker Bucks otrzymał dwa przewinienia techniczne, co było równoznaczne z wyrzuceniem z boiska. Brak rozgrywającego nie przeszkodził jednak gościom w pokonaniu miejscowych Sixers. Sam Bledsoe został godnie zastąpiony przez George’a Hilla, zdobywcę 20 punktów (7/13 FG), 5 zbiórek i 5 asyst.

Czy tylko Bledsoe powinien zostać wyrzucony z boiska? Co prawda Embiid wydawał się bardziej opanowany w tej sytuacji, lecz jako pierwszy cisnął piłką w rozgrywającego Bucks.

Czy wiesz, że w oficjalnym sklepie Nike trwa właśnie wyprzedaż Wiosna 2019?

Zniżki są nawet o 50%. Warto sprawdzić!


Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektyw
Obiektyw
5 kwietnia 2019 16:51

Może i napakowany ten Eric ale głupi. …

What
What
5 kwietnia 2019 19:28

Głupi to Embiid.Zaczął to ma.Na co liczył

Ender
Ender
6 kwietnia 2019 08:54

W sytuacji ze Smartem było identycznie.
Najpierw sam zle zachował się w stosunku do rywala a później beczał że ten mu oddał…

Przez Embiida życzę 76rs jak najgorzej w PO.