Rozgrywający Golden State Warriors Stephen Curry, podobnie jak w poprzednich dwóch latach, również i w tym sezonie znajduje się na czele popularności kupowanych koszulek. Zaraz za nim znajduje się LeBron James z Cleveland Cavaliers. Podium uzupełnia Kein Durant. Wysoki skok w rankingu zanotował Giannis Antetokounmpo, który wskoczył na czwarte miejsce.


Wzrost marketingowej wartości Antetokounmpo poszedł o kolejny krok do przodu. Koszulki z nazwiskiem Greka były czwartymi najchętniej kupowanymi jersey’ami w pierwszych trzech miesiącach sezonu. Greak Freak zadebiutował na tej liście w styczniu ubiegłego roku, plasując się na 14 pozycji. Jeszcze przed końcem ubiegłych rozgrywek podskoczył na dziewiątą lokatę. A już we wtorkowym zestawieniu znalazł się tuż za podium, ustępując jedynie twarzom ligi.

Debiut w zestawieniu zaliczyli również dwaj zawodnicy Filadelfii 76ers – Joel Embiid i Ben Simmons, zajmując odpowiednio szóste i ósme miejsce. Ta dwójka pozwoliła Szóstkom znaleźć się na trzecim miejscu wśród popularności klubów, zaraz za Warriors i Cavaliers. Pierwszą piątkę dopełniają Los Angeles Lakers i New York Knicks. Poza Simmonsem, jedynym pierwszoroczniakiem w pierwszej 15 jest Lonzo Ball.

Największy spadek zaliczył Kyrie Irving, który poprzedni sezon regularny zakończył w topowej piątce. Aktualnie, jego koszulka Boston Celtics sprzedaje się dopiero jako dwunasta w lidze. Wracając jeszcze do Giannisa – nie powinna dziwić aż tak wysoka pozycja Greka. Jest on przyszłością ligi, już w wieku 23 lat znajduje się on w absolutnej topce ligi pod względem statystyk. Osiąga średnio 28.3 punktów w każdym spotkaniu, co jest drugim wynikiem w NBA.

NBA: Mavs i Lakers zgłoszą się do Cousinsa

[social title=”Obserwuj autora” subtitle=”” link=”https://twitter.com/DominikKoldziej” icon=”fa-twitter”]

[social title=”Obserwuj PROBASKET” subtitle=”” link=”https://twitter.com/probasketpl” icon=”fa-twitter”]


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments