NBA podejmuje coraz poważniejsze kroki w kierunku zabezpieczenia ligi przed koronawirusem. Niewykluczone, że niektóre mecze odbędą się bez udziału publiczności.


Liga wysłała oficjalne stanowisko do ekip. Te mają się przygotować na mecze bez udziału publiczności. Wszystko przez koronawirusa, którego coraz więcej przypadków potwierdzają szpitale w całej Ameryce. Zespoły mają przygotować wszystkie procedury na rozgrywanie spotkań bez udziału kibiców na trybunach.

NBA chce być gotowa na ewentualne rozprzestrzenienie się wirusa, który sieje grozę na całym świecie. Co więcej – liga poprosiła drużyny, by te zidentyfikowały kluczowych członków sztabu, którzy mogliby brać udział w meczu. Gracze będą także na bieżąco badani, m.in. poprzez pomiar temperatury. Zespoły otrzymały także „przypominajkę” odnośnie wszystkich reguł dotyczących przekładania i anulowania meczów sezonu regularnego.

Zespoły w ostatnich dniach nie odnotowały wielkich spadków frekwencji. W Stanach widzą jednak, co dzieje się m.in. we Włoszech, gdzie odwołano wiele meczów Serie A. Istnieje także zagrożenie, że przesunięte w czasie będą Igrzyska Olimpijskie. Tymczasem LeBron James powiedział, że przy pustych trybunach nie zagra.

Gram dla kibiców, o to chodzi w tej grze – mówi LBJ. – Kiedy przyjdę na halę i ta będzie pusta, to nie będę grał. Mogą robić co chcą. Dla mnie to niemożliwe, by grać bez kibiców – dodaje.

NBA: Znamy termin powrotu NurkiciaSubscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian Paździoch syn Józefa
Marian Paździoch syn Józefa
7 marca 2020 22:07

Jak sens w ogóle rozgrywać mecze w pustych halach?

Krzysztof
Krzysztof
7 marca 2020 22:32

Jeśli wyższe temperatury w maju i czerwcu nie wyhamują rozprzestrzeniania się koronawirusa to pod znakiem zapytania nawet znajdą się igrzyska olimpijskie w Tokio i mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Lekarze nadal nie są pewni co do tego jaki wpływ będą miały temperatury 25-30 stopni na przetrwanie koronawirusa. W każdym razie zabija głównie emerytów. Zwłaszcza w wieku 80 lat i więcej, którzy cierpią też na inne choroby. Osoby młodsze czy starsze z wysoką odpornością organizmu nie mają czego się obawiać prócz właśnie tego, że zarażą osobę starszą z rodziny.

Magic
Magic
8 marca 2020 07:22
Odpowiedz  Krzysztof

Odpowiedniki ZUSu na całym świecie przeszczęśliwe:)

Marcos
Marcos
8 marca 2020 11:03
Odpowiedz  Krzysztof

Jednym z krajów gdzie jest najwięcej zachorowań jest Australia a tam jest lato więc nie miej złudzeń…