W ostatnim spotkaniu przeciwko Portland Trail Blazers, zawodnik Golden State Warriors Andre Iguodala opuścił parkiet ze skręconą kostką. Póki co nie wiemy jak długa czeka go pauza. 


To dla nas duże osłabienie. Będzie bardzo trudno zastąpić Andre, ale po to mamy długą ławkę, aby w takich momentach pokazała swoją wartość. – powiedział Steve Kerr, trener drużyny z Oakland. Jak podaje Rusty Simmons z San Francisco Chronicle, Iguodala będzie musiał odpoczywać przez przynajmniej dwa tygodnie.

Iguodala to aktualny MVP Finałów. W zespole Warriors nie pełni on roli startera, ale jego uniwersalność na bronionej stronie parkietu jest w zespole mistrzów NBA nie do przecenienia. Potrafi on z powodzeniem kryć zawodników na pozycjach numer 2, 3 i 4.

Warriors mają głęboką rotację, jednak brakuje w niej zawodnika kalibru Iggy’ego, który ma wystarczające doświadczenie i umiejętności, aby w odpowiedni sposób poprowadzić drugi garnitur Wojowników. W sztabie szkoleniowym Warriors wolą jednak dmuchać na zimne i zbytnio nie forsować powrotu skrzydłowego.

NBA: Jahlil Okafor opuści resztę sezonu

[social title=”Obserwuj autora” subtitle=”” link=”https://twitter.com/DominikKoldziej” icon=”fa-twitter”]

[social title=”Obserwuj PROBASKET” subtitle=”” link=”https://twitter.com/probasketpl” icon=”fa-twitter”]

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments