Kontuzja pachwiny Lance’a Stephensona przekreśliła możliwość zawodnika na zrobienie kariery w Nowym Orleanie. Zespół postanowił zwolnić gracza z kontraktu i w jego miejsce podpisać bardzo cierpliwego Archie Goodwina, którego wcześniej wypuścili Phoenix Suns.


Lance’a Stephensona czeka naprawdę trudny okres. Przed nim operacja pachwiny, trochę odpoczynku i po raz kolejny starania o powrót do ligi. Na tym etapie będzie bardzo ciężko. Zespoły mają ustalone rotacje i niewielu generalnych menadżerów szuka pomocy, jaką oferuje swoją grą „Born Ready”. Uzupełnianie składu odbywa się zazwyczaj w drugiej połowie sezonu, gdy drużyny tracą zawodników przez urazy. Na ten moment Stephenson musi się skupić na powrocie do pełni zdrowia. Dopiero potem będzie mógł pomyśleć o powrocie do gry w koszykówkę.

Podczas pobytu w Luizjanie zapewniał trenerowi Alvinowi Gentry’emu dobre minuty z ławki rezerwowych. W sześciu spotkaniach notował średnio 9,7 punktu, 4,8 asysty, 3,3 zbiórki trafiająć 47,3 FG%. Jendak po sześciu porażkach z rzędu, Pelicans potrzebują pomocy tu i teraz, dlatego bez większej miłości do Lance’a – wyłączyli go z rotacji. Po operacji pachwiny, zawodnika będzie czekało około dwóch miesięcy przerwy. Jego miejsce w składzie zespołu przejął podpisany na 2-letni kontrakt Archie Goodwin.

22-latek został kilka tygodni temu zwolniony przez Phoenix Suns. Rzekomo wcześniej poprosił o transfer, bo wyszedł z założenia, że zespół nie wykorzystuje wystarzcająco jego potencjału. Suns nie potrafili znaleźć partnera do handlowania, więc ostatecznie Goodwina wypuścili. Ten czekał na rynku wolnych agentów. W końcu pojawiła się okazja podpisania kontraktu z New Orleans Pelicans. Nowy gracz drużyny prawdopodobnie zadebiutuje juz w najbliższym meczu zespołu przeciwko Golden State Warriors. W rotacji nadal brakuje Jrue Holidaya, Tyreke Evansa i Quincy’ego Pondextera.

Goodwin trafił do ligi w drafcie 2013 z 29 numerem pierwszej rundy. Wychowanek Kentucky w poprzednim sezonie dla Suns rozegrał 57 meczów i notował na swoje konto średnio 8,9 punktu, 2,1 asysty i 2,5 zbiórki trafiając 41,7 FG%. Jego problemem jest skuteczność z dystansu. Średnio dwa rzuty na mecz i efektywność na poziomie 23%.

NBA: Problemy weteranów, operacja StephensonaSubscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments