Dla Dirka Nowitzkiego i jego Dallas Mavericks sezon rozpoczął się od poważnego fal-startu. Ekipa z Teksasu nie wygrała jeszcze meczu i właśnie straciła swojego lidera. Natomiast San Antonio Spus w kolejnych kilku meczach nie wesprze Tony Parker. Z kolei operację pachwiny przejdzie wkrótce zawodnik New Orleans Pelicans – Lance Stephenson.

Poza grą dla ekipy z Luizjany są Tyreke Evans (noga), Jrue Holiday (problemy osobiste), Quincy Pondexter (kolano). Do tego grona dołączy teraz Lance Stephenson, który potrzebuje operacji pachwiny. Zespół w oficjalnej informacji nie podał ile konkretnie potrwa przerwa rezerwowego. Okres, któy Lance będzie musiał poświęcić na rehabilitację zostanie najprawdopodobniej określony tuż po operacji gracza. New Orleans Pelicans rozpoczęli sezon od bilansu 0-6. Born Ready notował w tych meczach średnio 9,7 punktu, 4,8 asysty, 3,3 zbiórki trafiając 47,3 FG%.

Kontuzję ścięgna Achillesa odnowił silny skrzydłowy Dallas Mavericks – Dirk Nowitzki. Niemiec spotkanie z Portland Trail Blazers opuścił po pierwszej połowie, narzekając na ból. Zespół zaraz po meczu poinformował, że weterana czeka co najmniej tydzień przerwy od gry w koszykówkę. Starzejące się ciało Nowitzkiego zaczyna manifestować. Cały sezon może dla zawodnik upłynąć pod znakiem dbania o zdrowie i kontrolowania jego czasu gry. – Gdy już czuję, że wszystko jest dobrze, to potem wracam na parkiet, gram kolejne akcje i ból powraca – narzeka 38-latek.

Nie ma sensu żebym dalej przemęczał nogę, dlatego trochę odpocznę. Mam nadzieję, że za kilka dni będzie już lepiej. Nie sądzę, aby to było coś poważnego – przyznał. Mavericks w ostatnim starciu przegrali z Blazers i rozpoczęli rozgrywki 2016/2017 od pięciu przegranych. Dirk zagrał w trzech meczach, spędzał na parkiecie średnio 28 minut i notował w tym czasie 12 punktów, 6,7 zbiórki, asystę, blok i przechwyt. Jego minuty na pozycji silnego skrzydłowego w dużej mierze pokrywa Harrison Barnes.

Natomiast problemy z prawym kolanem odsuną od gry pierwszego rozgrywającego San Antonio Spurs – Tony’ego Parkera. Weteran nie zagrał już w ostatnim meczu swojej drużyny, przegranym z Los Angeles Clippers. Gregg Popovich przyznał, że zespół nie będzie mógł skorzystać z Francuza przez co najmniej tydzień. Urazu zawodnik nabawił się w starciu otwierającym sezon z Golden State Warriors. Ból w końcu stał się na tyle niekomfortowy, że drużyna postanowiła nie ryzykować poważniejszym urazem i odsunęła weterana od gry.

Drużyna z Teksasu po siedmiu meczach sezonu ma bilans 5-2. Parker rozgrywki rozpoczął bardzo nieśmiało i w samych liczbach zawodnika widać, że coś jest nie tak. 5,5 punktu, 4 asysty, 2 zbiórki w średnio 26/27 minut. Tony zagrał w czterech meczach.

NBA: LeBron James pnie się coraz wyżej