Oficjalnie Trae Young opuścił piątkowy mecz Atlanta Hawks przeciwko Denver Nuggets z powodu bólu prawego barku, jak się jednak okazuje, przyczyny absencji są nieco bardziej skomplikowane. W efekcie zawodnik nie pojawił się nawet w hali podczas tego meczu.

W rzeczywistości opuszczenie spotkania przez Trae Younga jest bardziej złożone, gracz ostatecznie nie pojawił się na parkiecie z powodu napięcia, jakie nastąpiło pomiędzy nim a trenerem Natem McMillanem. Dokładny raport ze zdarzenia opublikował Shams Charania z The Athletic:

– Źródła podają, że Young podczas leczenia barku został zapytany przez McMillana czy weźmie udział w treningu rzutowym i czy zagra w meczu przeciwko Denver Nuggets. Trae dał jasno do zrozumienia, że obecnie chce skupić się na swoim leczeniu, a w ciągu dnia zadecyduje czy zagra w meczu. Takie podejście zawodnika nie spodobało się jednak trenerowi, McMillan stwierdził, że skoro Young nie bierze udziału w treningu rzutowym, nie może pojawić się na parkiecie jako starter. Szkoleniowiec przedstawił swojemu zawodnikowi dwie opcje albo zagra z ławki, albo nie wystąpi w tym meczu w ogóle, Young oczywiście zrezygnował z udziału w meczu, uznając, że nie wystąpi jako zawodnik rezerwowy.

Trae Young po spotkaniu z Denver Nuggets powrócił do treningów z drużyną i zagra najprawdopodobniej w poniedziałkowym spotkaniu przeciwko Oklahoma City Thunder. Lider drużyny w tym sezonie zdobywa w meczu średnio 27,8 punktu, 2,9 zbiórki i 9,6 asysty, przebywając na parkiecie niespełna 36 minut.

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy konflikt Younga z trenerem, wcześniej gracz nie był zadowolony ze współpracy z Lloydem Piercem, który ostatecznie został zwolniony ze stanowiska trenera Jastrzębi, a jego miejsce zajął Nate McMillan. Widać, że problem w tym wypadku leży najprawdopodobniej po stronie Younga, jednak każdy jest świadomy, że dla organizacji łatwiej wymienić jest trenera niż zastąpić takiego gracza jak Trae. Obecnie źródła podają, że stanowisko Nate McMillana nie jest zagrożone, ale nigdy nie wiadomo jak szybko zdanie zostanie zmienione i Hawks będą chcieli zrobić wszystko, aby zadowolony był przede wszystkim Young.