NBA: Kolejny uraz LeBrona! Czy czeka go przerwa?

4
3280

O poprzedniej nocy kibice Los Angeles Lakers będą zapewne chcieli jak najszybciej zapomnieć. Ekipa z Miasta Aniołów przegrała u siebie z Phoenix Suns, a na domiar złego kontuzji kostki doznał LeBron James, który w ostatnim czasie jest ostoją drużyny.

Rozpędzeni Phoenix Suns przyjechali do Los Angeles i zgarnęli łup. Za sprawą dobrej gry Devina Bookera i DeAndre Aytona byli w stanie zbudować w drugiej połowie meczu prowadzenie i w ten sposób gracze Monty’ego Williamsa odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu. Z kolei dla Los Angeles Lakers to trzecia kolejna porażka. LeBron James dwoił się i troił notując 34 punkty, ale nie dostał odpowiednio dużo wsparcia od swoich kolegów.

W połowie trzeciej kwarty lider Los Angeles Lakers stanął na stopie Jae Crowdera podczas akcji w ataku. W efekcie wykręciła mu się kostka i na twarzy zawodnika było widać wyraźny grymas bólu. Mimo wszystko LBJ kontynuował grę, choć kontuzja wyraźnie mu przeszkadza. Skoro James pozostał na parkiecie, można odnieść wrażenie, że uraz nie jest poważny. Wszystko powiedzą kolejne dni oraz to, jak kostka zareaguje na leczenie.

W LA nie mogą wykluczyć scenariusza zakładającego grę bez wsparcia Jamesa w kolejnych meczach. Kilka dni temu zespół stracił Anthony’ego Davisa. Jego kontuzja kolana okazała się skręconym więzadłem MCL, co oznacza minimum cztery tygodnie przerwy. Piętrzą się zatem problemy rotacji Franka Vogela, który swoją drogą także przebywa na kwarantannie, ponieważ został objęty protokołem COVID-19.

Już w środę 22 grudnia o godzinie 21:00 zapraszamy na Podcast PROBASKET Live! Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki porozmawiają między innymi o tym co dalej z sezonem NBA, rekordzie Stephena Curry’ego oraz zapowiedzą świąteczne mecze.