To już łącznie siedem klubów, które w ostatnim czasie z powodu pandemii koronawirusa zamknęły swoje obiekty treningowe. W niedzielę na taki ruch zdecydowali się Sacramento Kings oraz Milwaukee Bucks, a wszystko to przez pozytywnie wyniki testów w ostatnich dniach.


Koronawirus w NBA nie odpuszcza – w niedzielę kolejne dwa kluby zdecydowały się zamknąć obiekty treningowe. Milwaukee Bucks zrobili to po otrzymaniu wyników piątkowych testów. Takie informacje przekazał Adrian Wojnarowski, lecz nie wiadomo, kto dokładnie uzyskał pozytywny wynik testu – zawodnik, a może członek sztabu. Wedle informacji dziennikarza ESPN, klub z Wisconsin raczej nie otworzy swoich obiektów dopóki w czwartek sztab Bucks nie poleci do Orlando.

Na zamknięcie ośrodka treningowego zdecydowali się również Sacramento Kings po tym jak okazało się, że jeden z członków sztabu otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa w organizmie. Jest to kolejny przypadek koronawirusa w Sac-Town, a wcześniej okazało się, że zarażeni są tacy zawodnicy jak Buddy Hield, Alex Len i Jabari Parker. Kings wylatują do Orlando w środę i zapewne dopiero wtedy obiekty treningowe znów zostaną otwarte.

Kings i Bucks dołączają tym samym do sporej grupy klubów, które zmuszone były w ostatnim czasie zamykać swoje ośrodki. Z powodu koronawirusa na taki sam ruch zdecydowali się także Brooklyn Nets, Phoenix Suns, Denver Nuggets, Los Angeles Clippers oraz Miami Heat. Wszystko to niemal w przeddzień przygotowań do transportu na Florydę, gdzie w chwili obecnej panuje bardzo trudna sytuacja i z dnia na dzień zakażeń przybywa.

Nic więc dziwnego, że pojawia się sporo pesymistycznych głosów, a Charles Barkley wprost mówi, aby się nie łudzić, bo sezon nie zostanie dokończony. Z drugiej strony, niektórzy są bardziej optymistyczni jak na przykład Doc Rivers, szkoleniowiec Clippers, który ma nadzieję, że bańka w Orlando będzie jednym z najbezpieczniejszych miejsc na ziemi. Trudno to w tej chwili stwierdzić – na razie NBA idzie zgodnie z planem i mimo wszystko przygotowuje się do restartu rozgrywek.

Nowa wielka wyprzedaż w oficjalnym sklepie Nike! Zniżka do 60%!

Follow @PROBASKET


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments