Kolejna porcja niezbyt dobrych wiadomości dla fanów Celtics. Najpierw z gry najprawdopodobniej na cały sezon wypadł Danilo Gallinari, który w bostońskich barwach nie zdążył nawet zadebiutować. Teraz okazuje się, że co najmniej obóz przygotowawczy oraz mecze przedsezonowe straci Rob Williams III, a więc podstawowy środkowy Celtów.

Od czterech do sześciu tygodni potrwa przerwa Roberta Williamsa III. Środkowy Boston Celtics musiał poddać się artroskopii lewego kolana, o czym we wtorek poinformował Adrian Wojnarowski. Chodzi o to samo kolano, z którym Williams III miał już wcześniej problemy. W marcu przeszedł operację łąkotki, a potem wrócił do gry w trakcie fazy play-off, występując w kolejnych spotkaniach pomimo bólu. Kilka pojedynków w playoffs musiał zresztą opuścić.

Wojnarowski twierdzi, że operacja odbędzie się jeszcze w tym tygodniu, a sam zabieg jest po to, aby „wyczyścić” kolano. Przerwa bostońskiego zawodnika ma potrwać minimum cztery tygodnie, a to oznacza, że na pewno opuści on zbliżający się obóz przygotowawczy oraz najprawdopodobniej także wszystkie mecze przedsezonowe. Według dziennikarza ESPN środkowy wróci na parkiet gdzieś na początku nowego sezonu, który Celtics zaczną 18 października starciem z 76ers.

24-latek ma za sobą zdecydowanie najlepsze rozgrywki w karierze, w których trakcie dał się poznać jako niezwykle ważne ogniwo drużyny trenera Ime Udoki i ktoś, kto robi różnicę na plus po obu stronach parkietu. Do momentu kontuzji łąkotki pod koniec marca Williams III notował średnio 10 punktów, 9,6 zbiórki oraz 2,2 bloku na mecz, rozgrywając 61 spotkania. Potem w fazie play-off NBA zaliczył jeszcze 17 meczów, z czego 15 od pierwszej minuty.