Dopiero co wrócił do gry, a znowu potrzebuje operacji. Ostatnia kontuzja palca Rajona Rondo wykluczy go z akcji na kolejny miesiąc. Poważne problemy ma także John Wall, któremu doskwiera lewa stopa. Lider Washington Wizards ma się wkrótce skonsultować ze specjalistą. 


Rajon Rondo przeszedł operację palca, w którym zerwał ścięgno. Czeka go około czterech/pięciu tygodni przerwy. Los Angeles Lakers potwierdzili to w oficjalnym oświadczeniu. To niezwykle frustrujący sezon dla zawodnika. Po raz kolejny uszkodził palec i po raz kolejny potrzebuje przerwy. Wcześniej w tym sezonie Rondo opuścił miesiąc po operacji na prawej ręce.

Pod nieobecność Rondo i LeBrona Jamesa, Lakers w większej mierze będą opierali się na produktywności Lonzo Balla i Brandona Ingrama. W ostatnim meczu zespołu wyraźnie jednak było widać brak weteranów na parkiecie. Jeziorowcy przegrali w derbowym starciu z Los Angeles Clippers. LBJ będzie gotów do gry lada dzień. Rondo zagrał tylko 14 meczów dla Lakers. Notował na swoje konto średnio 8,4 punktu, 4,4 zbiórki i 6,7 asysty.

Problemy ma również John Wall, który nie zagrał w przegranym przez Washington Wizards meczu z Chicago Bulls. W lewej stopie rozgrywającego są odpryski kości i ten chce się skonsultować ze specjalistą, by jak najszybciej wrócić do pełni zdrowia. To może jednak oznaczać dłuższą przerwę dla zawodnika i tym samym złe wieści dla zespołu, który jest w trudnej sytuacji. Wizards z bilansem 13-23 zajmują 11. miejsce we wschodniej konferencji.

Stopie Walla przyjrzy się lekarz zespołu NFL Green Bay Packers Dr Robert Anderson. Operował m.in. Stephena Curry’ego i Kevina Duranta, którzy byli bardzo zadowoleni z efektów. Wall nie musi się jednak martwić o swoją finansową przyszłość. W sezonie 2019/2020 w życie wchodzi przedłużenie jego kontraktu. Za następne pięć lat otrzyma 170 milionów dolarów. Rzekomo stopa męczy Johna już od paru lat, ale w ostatnim czasie sytuacja się pogorszyła.

Wyniki NBA: 48 punktów Davisa, Lou Williams zdominował derby LA


Chcesz dołączyć do redakcji PROBASKET? Napisz: redakcja (at) probasket.pl

Mamy jeszcze jedną ciekawostkę. Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.


Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ruspect
Ruspect
29 grudnia 2018 14:25

A ja muszę czekać kilka tygodni do lekarza na zasrany NFZ.Kto głosował na ten pis???2 miliony to mają na nagrody złodzieje.

Nirgon
Nirgon
29 grudnia 2018 15:13
Odpowiedz  Ruspect

To za czasów poprzedniej władzy niby było lepiej w tym temacie? LOL 😛

Ruspect
Ruspect
29 grudnia 2018 20:48
Odpowiedz  Nirgon

W tym akurat tak.Szybciej to się odbywało

Masakra
Masakra
30 grudnia 2018 08:14
Odpowiedz  Nirgon

Widze pisowcy na forum.Lubicie komunistów.Pasuje wam państwo policyjne.Nic dziwnego,że cebulandia schodzi na psy.Nikomu nie przeszkadza 2mln premi dla rządu i najniższa krajowa.Ale jak ktoś tu kiedyś napisał,że debile robią za 2-3tys to obrazili się na niego.A miał rację.Bo normalny człowiek nie bedzie pracował za 3 tys.

NBA
NBA
30 grudnia 2018 14:14
Odpowiedz  Masakra

Amen

Eee
Eee
29 grudnia 2018 16:08
Odpowiedz  Ruspect

Bo nie zarabiasz 170mln w pięć lat xD

Cikos
Cikos
29 grudnia 2018 18:33

No to Wiz maja teraz szanse na poprawe swojej sytuacji na wschodzie.

Kamilbolt
Kamilbolt
29 grudnia 2018 20:06

Akurat w przypadku Wizards ewentualna dłuższa przerwa Walla to dla nich dobre wieści ;-))