Obecny rok jest rekordowy, jeżeli chodzi o rynek pamiątek sportowych, sprzedano w ciągu niego między innymi koszulkę Diego Maradony za 9 mln dol. czy jersey Michaela Jordana za rekordową sumę 10,1 mln dol.

Właśnie na aukcji można znaleźć kolejna rzecz związana z Michaelem Jordan, tym razem jest to dość nietypowa pamiątka, na sprzedaż trafiła karta wyników dokumentująca zdobycie 20-tysięcznego punktu przez legendarnego gracza Chicago Bulls. Na karcie oprócz historycznego zapisu pełnych statystyk meczu z 1993 r. pomiędzy BykamiMilwaukee Bucks znajduje się jeszcze numer 20 000 napisany niebieskim atramentem, a poniżej własnoręczny podpis Jordana.

Pamiątka należy do byłego spikera drużyny z Wietrznego Miasta Neila Funka, warto zaznaczyć, że lider Byków przekroczył barierę 20 tys. punktów już w drugiej kwarcie tego spotkania, które Chicago Bulls wygrali ostatecznie 120-95, a sam Michael Jordan zdobył w tym meczu w sumie 35 punktów.

W 1993 roku drużyna z Wietrznego Miasta zdobyła swoje trzecie mistrzostwo z rzędu, po czym Michael zszokował cały koszykarski świat, ogłaszając koniec kariery. Po półtorarocznej przerwie powrócił on jednak na parkiety NBA i poprowadził jeszcze trzykrotnie Chicago Bulls do mistrzostwa. Jordan ostatecznie sklasyfikowany jest na piątym miejscu na liście najlepszych strzelców wszech czasów z 32 292 punktami.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments