New York Knicks mają w swoich szeregach wielu wartościowych graczy. Niestety dla organizacji kilku z nich latem będzie wolnymi zawodnikami, co może spowodować, że inne drużyny spróbują podpisać z nimi umowy.

Isaiah Hartenstein podczas play-off prezentował się bardzo dobrze, dzięki czemu znacznie podbił swoją wartość na rynku transferowym, fakt ten oznacza to, że z dużym prawdopodobieństwem opuści on New York Knicks. Organizacji najpewniej nie będzie stać na przedłużenie z nim umowy, zwłaszcza że według Kurta Helina z NBC Sports, center może liczyć nawet na ofertę opiewającą na 90 milionów dolarów za cztery lata gry.

– Oczekuje się, że w lidze znajdzie się drużyna, która ma wolne środki i potrzebuje tradycyjnego centra, można wtedy liczyć, że Isaiah otrzyma ofertę opiewającą od 80 do 90 milionów dolarów za cztery lata gry. Hartenstein przyjmie taką ofertę, to sprawia, że wiele drużyn patrzy w jego stronę, Knicks nie mogą zaoferować mu takich pieniędzy – przekazał Helin.

New York Knicks mogą zaoferować mu maksymalnie 72,5 miliona dolarów, ale kwota ta będzie najprawdopodobniej za mała i organizacja z Wielkiego Jabłka nie będzie miała szansy na to, aby pozostał on w ich szeregach. Stephan Bondy z New York Post poinformował, że obecnie największe zainteresowanie oraz szanse na podpisanie umowy z Hartensteinem mają Oklahoma City Thunder.

– Źródła ligowe postrzegają Thunder jako najpoważniejszego kandydata do podpisania kontraktu z centrem Knicks. Organizacja ma około 35 milionów dolarów do dyspozycji i mnóstwo aktywów, aby wykonać nie tylko ten ruch transferowy. Moje indywidualne źródło także potwierdziło tę informację – przekazał dziennikarz.

Stephan Bondy dodał także, że Thunder mogą zaoferować mu od 45 do 50 milionów dolarów za dwa lata gry, wtedy podpiszą krótkoterminową umowę, a center za dwa lata będzie mógł ponownie przetestować rynek wolnych agentów. Propozycja taka może być dla niego bardzo ciekawa, gdyż przewiduje się, że właśnie wtedy górny pułap salary cap może znacząco wzrosnąć. Fakt ten spowoduje, że center będzie mógł liczyć na dużo większe zarobki, podpisując kolejną umowę, oczywiście o ile dalej będzie grać na tym samym poziomie.

Isaiah Hartenstein w obecnym sezonie rozegrał 75 meczów. Na parkiecie spędzał średnio 25,3 minuty i w tym czasie zdobywał 7,8 punktu, 8,3 zbiórki oraz 2,5 asysty. Przed dołączeniem do Knicks reprezentował on barwy takich drużyn jak Houston Rockets, Denver Nuggets, Cleveland Cavaliers, Los Angeles Clippers.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  7 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments