New York Knicks wytransferowali Willy’ego Hernangomeza do Charlotte Hornets. Wysoki zespołu kilka dni temu poprosił o transfer. Wynikało to z faktu, że na początku rozgrywek wypadł z rotacji Jeffa Hornacka i trener nie miał ochoty korzystać z Hiszpana. Na pewnym etapie przestało mu to odpowiadać.

Według informacji Yahoo Sports, Willy Hernangomez został wytransferowany do Charlotte Hornets. Ekipa z Północnej Karoliny w drugą stronę odesłała Jonny’ego O’Bryanta i dwa picki z drugiej rundy draftu. W Charlotte Hernangomez będzie wsparciem z ławki dla Dwighta Howarda. Z drugiej strony, w składzie są także Cody Zeller i Frank Kaminsky, zatem będzie ciasno. W umowie Hiszpania jest 1,5 miliona za rozgrywki 2018/2019. W 2019 zespół będzie miał możliwość przedłużenia jego umowy.

Hernangomez wypadł ze składu Jeffa Hornacka mimo bardzo przyzwoitego pierwszego sezonu w NBA. W 72 meczach notował na swoje konto średnio 8,2 punktu i 7 zbiórek spędzając na parkiecie około 18 minut. Drugi rok miał być dla zawodnika kolejnym krokiem. Utknął jednak na ławce rezerwowych Hornacka i z każdym miesiącem narastała w nim frustracja. W końcu poprosił o transfer. Hornets z bilansem 23-30 są na 10. miejscu wschodu i nadal walczą o play-offy.

Od 8 lutego nowa WYPRZEDAŻ „DO 40% ZNIŻKI” w oficjalnym sklepie Nike! Sprawdź koniecznie!

NBA: Spięcie na linii Gortat-Wall

Nowa wyprzedaż do -40% w oficjalnym sklepie Nike!


Od 8 lutego nowa WYPRZEDAŻ „DO 40% ZNIŻKI” w oficjalnym sklepie Nike! Sprawdź koniecznie!
5 KOMENTARZE

  1. Gość nie grał nie dostawał szans być może nie spełnił pokładanych w nim nadziei trzeba było transfer zrobić ale puścić go o tak o? Za 2 picki 2rundy? No i 24 latka bez „papierów” na dobrą grę. Słabo. Ciekawe kiedy w NY nadejdą jakieś lepsze czasy.

    • buahahaha. Widzę że MJa masz za totalnego idiotę, ale uwierz mi , takowym nie jest…

  2. Hornacek to jednak idiota..przy kontuzji Kryśka to miał gracza jak ta lala..nie wiem czy wybrał najlepszą opcję bo wysokich tam wielu..jak można ostawić tak zdolnego chłopaka od gry, tu wychodzi brak umiejętności rotowania zawodnikami niestyty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj