Joakim Noah nie jest już zawodnikiem New York Knicks. Kibice z niecierpliwością czekali na ten ruch włodarzy. Środkowy był jedną z najgorszych o ile nie najgorszą decyzją, jaką w trakcie swojej pracy na rzecz klubu podjął Phil Jackson. Trudno powiedzieć, czy Jo wróci do ligi. 


New York Knicks skorzystali z tzw. stretch-provision, by rozciągnąć wysoki kontrakt Joakima Noah. To oznacza, że zawodnik przez kilka kolejnych lat będzie otrzymywał od drużyny płatności z tytułu podpisanej dwa lata temu umowy. W 2016 Phil Jackson podpisał z wysokim na 4 lata za 76 milionów dolarów, co było straszną pomyłką z jego strony. Problemy zdrowotne i słaba forma Francuza nie pozwoliły mu w jakikolwiek pozytywny sposób pomóc swojej drużynie. Na domiar złego gracz wdał się w konflikt z Jeffem Hornackiem.

Dni Noah w Nowym Jorku były policzone. Już w trakcie letniego okienka mówiono, że Knicks rozwiążą kontrakt przed rozpoczęciem sezonu, jeżeli nie znajdą nikogo zainteresowanego handlowaniem za Jo. Nikt rzecz jasna się nie znalazł, bo nikt nie miał zamiaru przygarniać tak nieżyciowego kontraktu. Knicks postanowili więc wykorzystać specjalną klauzulę. To oznacza, że Noah wkrótce trafi na rynek wolnych agentów. Nie ma jednak większych nadziei związanych z jego powrotem do NBA.

W umowie było 38 milionów dolarów za dwa sezony. Kwota została rozciągnięta na kilka lat, by w mniejszym stopniu obciążać salary-cap Knicksów. Według informacji Adriana Wojnarowskiego i Iana Begleya – Noah nie spuścił z ceny, by ułatwić proces wykupienia jego kontraktu i zażądał wypłacenia całej kwoty. Ostatnią wypłatę od Knicksów Jo otrzyma w 2022, więc jeśli nie będzie rozrzutny, to o swoje finanse nie musi się martwić. Na pewno jednak chciałby jeszcze pograć w koszykówkę.

Zapowiedź sezonu 2018/2019: Dallas Mavericks – nowa gwiazdaSubscribe
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kork von Donnersmarck
Kork von Donnersmarck
14 października 2018 10:39

Polska liga czeka Joachimie!

kierko
kierko
14 października 2018 11:55

No cóż, pozostają Chiny. Skończył marnie swoją przygodę z NBA, ale dobre momenty miał i tego mu nikt nie odbierze.

Ruspect
Ruspect
14 października 2018 12:35

Czy nie będzie rozrzutny?Jest na pewno głupi.Wydziera sie jak nie normalny skacze jak małpa.

Znafca
Znafca
14 października 2018 16:28

Jak to jest? NY wypłaci jemu dokładnie kwotę z kontraktu w ratach kilku letnich. Jakaś inflacja jest brana pod uwagę? Jeśli mam być szczery jest to dla mnie trochę dziwne i nie do końca sprawiedliwe. Przecież umawiali się na taka kwotę i płatna w ciągu dwóch lat.

lukasz
lukasz
14 października 2018 18:27
Odpowiedz  Znafca

umawiali sie za gre a nie za wycieczki po bushu

suntzu
suntzu
14 października 2018 19:58
Odpowiedz  Znafca

W kontrakcie z pewnością mają taki zapis.

suntzu
suntzu
14 października 2018 22:31

W NBA co najwyżej może założyć mundurek maskotki i pajacowac po parkiecie o ile nie złapie kontuzji bo taka kaleka to i ze schodów może się połamać. Jedyny plus że tej jaźwy nie będę juz oglądał.

Jehowy
Jehowy
14 października 2018 22:43

Nie szanuję.

Azi
Azi
15 października 2018 00:23

No cóż, wycofali zapis o amnestii z umowy zbiorowej to teraz zbierają po tym żniwo..