Aż czterech zawodników Charlotte Hornets zostało objętych protokołem zdrowotnym. Chodzi o LaMelo Balla, Terry’ego Roziera, Jalena McDanielsa i Masona Plumlee. Zawodnicy mogą opuścić nawet do 10 dni.

Charlotte Hornets stosunkowo dobrze rozpoczęli sezon 2021/22 i po 24 spotkaniach plasują się na 7. miejscu w tabeli konferencji wschodniej z bilansem 13-11. Szerszenie przegrały jednak trzy ostatnie spotkania (Houston Rockets, Chicago Bulls, Milwaukee Bucks), a najnowsze doniesienia zza oceanu również nie napawają optymizmem.

Adrian Wojnarowski z ESPN i Shams Charania z The Athletic poinformowali, że aż czterech zawodników Hornets zostanie objętych protokołem zdrowia i bezpieczeństwa. Początkowo przewidywano, że jedynie duet obwodwych LaMelo BallTerry Rozier będzie musiał spędzić w izolacji nawet 10 dni (o ile nie przedstawią szybciej dwóch negatywnych wyników testów w odstępie 24 godzin), przez co opuści spotkania z Atlanta Hawks, Philadelphia 76ers (dwa z rzędu), Sacramento Kings i prawdopodobnie Dallas Mavericks.

Kilkadziesiąt minut później Wojnarowski dodał, że kierownictwo Hornets obawia się kolejnych pozytywnych wyników przeprowadzonych testów. Jego doniesienia okazały się trafne, bowiem protokół bezpieczeństwa objął również Masona Plumlee i Jalena McDanielsa.

Dla Charlotte Hornets jest to bez wątpienia poważny cios. Zarówno LaMelo Ball, Terry Rozier, jak i Mason Plumlee to kluczowe elementy układanki trenera Jamesa Borrego. Istotną rolę odgrywa też Jalen McDaniels, który w czterech ostatnich spotkaniach Szerszeni spędział na parkiecie średnio 23,7 minuty. Ciężar prowadzenia zespołu spadnie teraz na barki Gordona Haywarda i Milesa Bridgesa.