Bohater, a jednocześnie ofiara koszykarskiego pecha. De’Aaron Fox udany mecz z Los Angeles Lakers zakończył przedwcześnie, z powodu kontuzji kostki. Jak informują amerykańskie media, zawodnikowi udało się jednak uniknął poważniejszego urazu, a termin jego powrotu do gry nie będzie tak odległy.

De’Aaron Fox niedzielny mecz z Los Angeles Lakers będzie wspominać mimo wszystko w nie najlepszy sposób. Dzięki udanemu indywidualnemu występowi zawodnika drużyna pokonała Jeziorowców po dogrywce, jednak on sam nabawił się kontuzji. W 4. minucie czwartej kwarty rozgrywający przy wjeździe pod kosz nadepnął na stopę Gabe Vincenta, przez co jego kostka wygięła się w nienaturalny sposób.

Z pomocą sztabu szkoleniowego, z grymasem bólu na twarzy Fox udał się do szatni. Po dokładnie 44 sekundach zawodnik pojawił się ponownie na ławce Kings, upierając się, aby powrócić na boisko. Mike Brown zdecydował się wpuścić Foxa z powrotem do gry na 6 decydujących minut czwartej kwarty, w ciągu których ten zanotował 8 punktów, w tym trójkę po step backu i dwa celne rzuty osobiste dające drużynie prowadzenie 115-113 na 25 sekund przed syreną.

Fox jest twardy jak skała – przyznał po meczu Mike Brown. – Próba pokazania tego, co pokazał i wyjścia tam, aby pomóc nam wygrać mecz, świadczy o tym, kim jest. Jest gotów mocno zaryzykować swoje zdrowie, aby pomóc drużynie – dodał.

Swój występ w dogrywce Fox zakończył jednak po kilkunastu sekundach, gdy ból nasilił się. Jak poinformował Shams Charania z The Athletic, badanie rezonansem magnetycznym nie wykazało jednak na szczęście poważnego urazu. Nieoficjalnie mówi się, że Fox opuścić ma w granicach tygodnia, a brak jego występu w kolejnym spotkaniu w środę z Golden State Warriors został już potwierdzony.

Na przestrzeni trzech meczów nowego sezonu rozgrywający notował średnio 31,3 punktów, 6 asyst i 4,3 zbiórek.