Kevin Durant to jedno z najgorętszych nazwisk tegorocznego lata w NBA. Jak donoszą źródła związane z ligą, zdecydował się on odrzucić wartą 31,5 miliona dolarów opcję zawodnika. Tym samym pierwszego dnia lipca Kevin Durant zostanie niezastrzeżonym wolnym agentem, czyli będzie mógł podpisać umowę z dowolnym klubem. Będzie mógł też przyjąć nową ofertę od Warriors.

Adrian Wojnarowski z ESPN podaje również, że Kevin Durant oraz jego menadżer znajdują się obecnie w Nowym Jorku, gdzie podejmują decyzje na temat przyszłości skrzydłowego. Faworytami do zakontraktowania Duranta wydają się być Brooklyn Nets oraz New York Knicks. Oba zespoły mogą zaoferować mu 4-letnią umowę wartą 164 miliony dolarów. Możliwy jest też powrót dwukrotnego MVP Finałów do drużyny Golden State Warriors, która jako jedyna może podpisać z nim 5-letni kontrakt o wartości aż 221 milionów dolarów.

Decyzja o odrzuceniu opcji zawodnika może być związana z kontuzją, jakiej w piątym meczu tegorocznych Finałów doznał Durant. Ze względu na uraz ścięgna Achillesa, MVP z sezonu 2013/14 prawdopodobnie nie zagra w nadchodzących rozgrywkach. Mimo to, drużyny są gotowe płacić mu ogromne pieniądze już w przyszłym roku, byle w kolejnych sezonach Durant reprezentował ich barwy.

Decyzja Kevina Duranta o dołączeniu do Golden State Warriors latem 2016 roku była dla sytuacji w lidze jak trzęsienie ziemi. Niezależnie z kim podpisze on kontrakt na początku lipca, ligę znów czekają mocne przetasowania – chętnych na niego nie brakuje, a jego absencja w sezonie 2019/20 może być dla wielu drużyn impulsem do podjęcia ryzyka w walce o tytuł mistrzowski.

Podcast PROBASKET 017: Davis w Lakers, Draft NBA i rynek wolnych graczy 2019

Archiwalne PODCASTY PROBASKET znajdziecie tutaj:

Podcast PROBASKET – SoundCloud, iTunes, Spotify i YouTube

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.
11 KOMENTARZE

 1. Ale byloby śmiesznie gdyby nikt z nim nie podpisał umowy na maxa w tym roku ze względu na kontuzje. Wtedy jak Cousin prosiłby o min dla weterana żeby mieć z czego opłacić rehabilitację. Może i Anwil by go przygarnął

  • Śmieszne że w ogóle bierzesz to pod uwagę. Bo to że drużyny chcą mu dać Maxa to nie science fiction tylko realne życie.

  • To nie znaczy że to są „mądre” drużyny a chcieć i dać to też dwie różne historie. Inwestycja w coś co nie działa a może za rok będzie wcale taka oczywista nie jest. Jakby nie było spore ryzyko Nie ma absolutnie żadnej gwarancji że będzie grał nawet na podobny co dotychczas poziomie pomijając już że przez rok bulisz mu za friko. Co najmniej.

  • Te drużyny są mądre.po prostu dobrze liczą.wiedzą doskonale ile koszulek i gadżetów się sprzeda,w zasadzie nie ma znaczenia czy HD w ogóle wyjdzie na parkiet

 2. Podobno mocno się Durantem interesują także IgnerHome Polonia Świdnica i MTS Basket Kwidzyn. Sam jestem ciekaw gdzie ostatecznie trafi, aczkolwiek to nieco ryzykowna inwestycja i zważywszy na chimeryczny charakterek Kevina, przyszłość może być niepewna niczym Sebix w chabrowych slipach na plaży w Międzyzdrojach.

 3. Najlogiczniej zostać w GSW..duża kasa i wiadomo co się będzie działo,a jak nie to prośba o transfer i po sprawie. ZOSTANIE NA 100%

 4. I tak mógł dostać 31 mln gdyby skorzystał z opcji zawodnika. Jest trochę nie uczciwy, bo to i tak wielkie pieniądze, a wiedząc że przez rok nie zagra mógł nie obciążać którejkolwiek drużyny kontraktem który mu zapewni 10 lub 13 mln więcej za siedzenie na dupie. Ale uczciwy nie jest i tankuje dolary ile się da. Za rok zdrowy i tak by był free agent i wtedy by negocjował.

  • Ciekawy czy Ty byś był „uczciwy” na jego miejscu, nie ma chyba nic złego w braniu jeśli dają, bądźmy ludźmi, nikt nie rezygnuje z 20-30mln dolarów, gdy ktoś chce mu je dać

  • Poświęcił zdrowie i rok życia dla drużyny. Ma prawo oczekiwać, że zostanie za to wynagrodzony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj