Kilka miesięcy temu, gdy Kawhi Leonard był w trakcie rozgrywania play-offów jako zawodnik Toronto Raptors, Doc Rivers został ukarany karą grzywny. NBA uznała, że trener Los Angeles Clippers złamał zasadę anti-tamperingu.


Pod koniec maja w studio ESPN w segmencie ,,SportCenter” pojawił się trener ClippersDoc Rivers. Gdy głównym tematem rozmowy był Kawhi Leonard, z ust szkoleniowca padło jedno ryzykowne sformułowanie. Jak się później okazało, za wypowiedziane słowa Rivers musiał zapłacić karę grzywny w wysokości 50 000 dolarów.

Jest najbardziej podobny do Jordana – stwierdził trener Clippers.

Zaraz potem wyjaśnił dlaczego tak uważa, a podobieństwo, które on dostrzega, to podobieństwo w budowie ciała.

Rozmawialiśmy o typach budowy ciała. Nikt nie ma bardziej podobnej budowy do Michaela Jordana niż Kawhi – tłumaczył Rivers.

Zarząd NBA nie był zbyt łaskawy i uznał słowa trenera jako naruszenie zasady anti- tamperingu, w myśl której zabrania się wyrażania publicznego zainteresowania pozyskaniem gracza. Najwidoczniej władze zinterpretowały te słowa jako próbę manipulacji, a Doc Rivers został ukarany karą grzywny.

Po dość długim okresie, aktualnie zawodnik Los Angeles Clippers, odniósł się do słów swojego obecnego trenera.

Na początku po prostu nie zwracałem na to uwagi, byłem skupiony na play-offach. Michael Jordan jest wzorem do naśladowania jeśli chodzi o zaangażowanie, podejście do gry. Każdy próbuje wychwycić w jego grze i zastosować to do swojej – stwierdził Kawhi Leonard.

Czas, kiedy Rivers udzielił tej wypowiedzi, przypadał na początek finałowej serii przeciwko Golden State Warriors. Nie może więc dziwić postawa zawodnika, który skupiony był przede wszystkim na spotkaniu. Teraz i Leonard i Rivers są w jednej drużynie, lecz czy wypowiedź Doca miała na to jakikolwiek wpływ?

Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 2000!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.


Subscribe
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
The T
The T
5 listopada 2019 04:31

Jasne… Sorry ale Black Mamba był najbliżej MJa

Lord III Thomas
Lord III Thomas
5 listopada 2019 07:47
Odpowiedz  The T

Pełna zgoda. koordynacja, motoryka, technika rzutu, już dawno przeorane. pełno filmików i nawiązań między Kobym i MJ. tu chyba ktoś na siłę grzebie pod jakimś innym kątem.

RamOL
RamOL
5 listopada 2019 09:03
Odpowiedz  The T

najbliżej skopiowania stylu? Spoko też BMambę doceniałem , tym bardziej ,że On chyba wcześnie zaczął w NBA ? i to całkiem „nie najgorzej”. Każdy widzi kogo innego. Moim pierwszym ulubionym zawodnikiem był David Robinson,a kolejnym Allen answer Iverson, w międzyczasie MJ zamiatł wiadomo,ale ja zawsze miałem „swoich” 🙂

Leon
Leon
5 listopada 2019 11:34
Odpowiedz  The T

Był. A Rivers mówił o dzisiejszych zawodnikach. I tu podobieństwo jest wyraźne, choć Kawhi nie ma aż takich statystyk jak MJ. Ale oprócz budowy ciała podobni są w sposobie poruszania po boisku. Ale charakterologicznie to inne typy.

pawel
pawel
5 listopada 2019 21:26
Odpowiedz  The T

Podszywacz, napisz ze według Ciebie Durantowi tznSnejkowi bliżej do MJ’a?tu pisze jako the T a niżej inne zdanie z nicka Non phixon negujace co sam wyżej napisał….choroba psychiczna?

The T
The T
6 listopada 2019 12:34
Odpowiedz  pawel

Zamknij mordę wiesniaku jeb@ny.Za nikogo się nie podszywam.Niech potwierdzi Pacuda albo inny „znawca” z redakcji bo zaczynasz mnie wk0rwiać.

Marcel
Marcel
6 listopada 2019 10:36
Odpowiedz  The T

MJ tak jak Kawhi, nie trzyma piłki w rękach 15 sek czekając na śnieg. Obaj grają podobnie – piłka w rękach i szybka decyzja po kilku sekundach. Oszczędne ruchy, efficient game i żelazny defense. Kobe punktował jak MJ, i jest bardzo podobny ale Kawhi ma inne cechy MJ – jak np Doc zauważył, jego ciało. Są wyżyłowani w #$%, bardziej niż Kobe

Non phixon
Non phixon
5 listopada 2019 06:06

Seriooo??.PANIE. redaktorze po cholerę te porównania.Czy na prawdę nic ciekawszego nie dzieje się w NBA?

RamOL
RamOL
5 listopada 2019 09:08
Odpowiedz  Non phixon

przyrównania są ok , bo mżna dużo z owych wyciągnąć,ale stawianie na piedestale MJ ju powinno „chyba” wystygnąć

Ender
Ender
5 listopada 2019 12:52
Odpowiedz  Non phixon

Gdyby porównanie dotyczyło LeBrona pewnie byłbyś wniebowzięty xD

RamOL
Dlaczego miałoby stygnąć stawianie MJa na piedestale skoro wciąż nie ma nikogo kto mógłby z nim w jakikolwiek sposób rywalizować ? Mimo, że ten zakończył karierę wiele lat temu.
(I od razu dodam, że LBJ nie ma podjazdu do takich graczy jak Magic, Bird czy Shaq, a co dopiero do Jordana).

RamOL
RamOL
5 listopada 2019 17:29
Odpowiedz  Ender

zgodzę się bo wielokrotnie doprowadzał do zwycięstw i to w pięknym stylu. Nie mniej jednak nie można odjąć nikomu „paczki” Bulls. Każdy grał swoje i cała ekipa była nadzwyczajna tyle ,że MJ najczęściej zakańczał i to skutecznie. Tym samym spróbujmy sobie wyobrazić czy MJ w innej drużynie byłby w stanie równie skutecznie wypadać. Wydaje mi się,że w Wizards np. już tak nie błyszczał choć wiadomo,że już w innym był wieku itp….

RamOL
RamOL
5 listopada 2019 08:41

Przyrównywanie do MJ’a jest słabe … monotonne… przecież on sam meczów nie wygrywał… znajdźcie i przyrównajcie kogoś do Davida Admirala Robinsona.

Patrykus
Patrykus
5 listopada 2019 12:39
Odpowiedz  RamOL

Jeżeli chodzi o Robinsona to miał on ogromne szczęście dostając takie warunki fizyczne. Szybkość, motoryka, wzrost, siła. Przewaga fizyczna była jego główna domena. Nie zapominajmy, ze dla niego koszykówka nie była najważniejsza. Dla tego między innymi to go różni mentalnie od takich graczy jak Kobe czy MJ.

Norbert
Norbert
6 listopada 2019 19:05
Odpowiedz  RamOL

Proszę bardzo. Pamiętasz playoffy kiedy został uznany MVP sezonu zasadniczego i co zrobił z nim Hakeem Olajuwon.
Bez odbioru.

RamOL
RamOL
5 listopada 2019 08:56

ja wiem,że z przyzwyczajenia się idzie na łatwizne dlatego tak. …. Ahhh nawet jeśli ktoś początkowo na takim ruchu skorzysta to w końcu i tak pRAwdziwy kunszt wyjdzie sam z siebie. Oczywiście nie można uprzedzeniem nikomu odejmować jak i również nie powinno się nikogo faworyzować

undrafted
undrafted
5 listopada 2019 09:29

Po zeszłosezonowych playoffach to pisałem, że Kałai to Jordan XXI wieku.

manute
manute
5 listopada 2019 18:39

W wieku 27 lat Jordan był jednak 5 razy szybszym zawodnikiem. Zdobył mistrzostwo zajeżdżając wręcz Lakersów w finale.