Michael Jordan dawno już nie gra w NBA, ale jego nazwisko wciąż budzi ogromne emocje. Najlepszym tego przykładem są pamiątki z nim związane. Koszulka, w której MJ wystąpił w pierwszym meczu swoich ostatnich finałów w karierze, właśnie została sprzedana za rekordowe 10.1 miliona dolarów!

Z roku na rok pamiątki sportowe związane z największymi sportowcami osiągają coraz to większe ceny. Właśnie padł kolejny rekord. Tym razem chodzi o koszulkę Michaela Jordana, w której legenda Chicago Bulls grała w pierwszym meczu finałów NBA w 1998 roku. Były to ostatnie finały w karierze obrońcy, zakończone oczywiście mistrzostwem, a więc szóstym tytułem. Koszulka została sprzedana za ponad 10 milionów dolarów.

Udało się w ten sposób pobić kilka rekordów. To bowiem nie tylko najdrożej sprzedana koszulka koszykarska, ale też najdroższa tego typu pamiątka sportowa (w tym przypadku wyprzedziła koszulkę Diego Maradony, w której legendarny argentyński zawodnik strzelił gola ręką na mistrzostwach świata w 1986 roku) oraz najdrożej sprzedana rzecz związana z MJ-em. Na cenę mógł mieć wpływ fakt, że koszulka Jordana pochodzi z jego ostatniego sezonu.

Co ciekawe, dom aukcyjny, w którym odbywała się sprzedaż, początkowo szacował, że koszulka zostanie sprzedana za 3-5 miliony dolarów. Dobitnie pokazuje to więc, jak ogromne emocje po tylu latach wciąż wzbudza Jordan i wszystko, co z nim związane, a czemu z pewnością pomógł serial „The Last Dance”, który w fantastyczny sposób opowiedział historię ostatniego sezonu i ostatniego mistrzostwa MJ-a w barwach Byków.

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments