Koszykówka bez wątpienia jest jednym z najbardziej popularnych sportów na świecie. Widowiskowe wyczyny na amerykańskich parkietach przyciągają ogromną rzeszę fanów, a dobrze prowadzony marketing sprawia, że NBA zdobywa coraz to nowsze rynki. Zyskują na tym przede wszystkim zawodnicy, którzy wielu umowom zarówno z klubem jak i kontraktom sponsorskim mogą otrzymać naprawdę sowite wynagrodzenie. Część z graczy zarobiła w trakcie kariery kilkadziesiąt jeśli nie kilkaset milionów dolarów. Wielu z nich stara się te pieniądze inwestować, aby pomnożyć własne majątki.

Jednym z takich przykładów jest sam Michael Jordan. Według Forbesa wartość jego majątku szacuje się na ok. 2.3 miliarda dolarów. Nic więc dziwnego, że przy takich warunkach Jego Powietrzność próbuje swoich sił jako inwestor. Jordan postanowił niedawno ulokować swoje pieniądze w e-sporcie. Wybór padł na aXiomatic. Były zawodnik zainwestował je wraz z grupą Capital Declaration, przeznaczając kwotę 26 mln dolarów.

aXiomatic powstało w 2015 roku jako spółka kilku kluczowych inwestorów zajmująca się sportem, technologią i związanymi z tym inwestycjami. Rok po założeniu organizacja dokonała jednego z największych przejęć jeśli chodzi o esport. Ich łupem padł Team Liquid. Zespół ten natychmiast odniósł sukces wygrywając „The International” w Dota 2 (2017) oraz zdobywając pierwsze miejsce w the North American League of Legends Championship wiosną i latem tego roku. Team Liquid stał się ostatnio najlepszą drużyną LoL’a z Ameryki Północnej, chociaż ostatecznie nie zdołał wyjść z trudnej grupy podczas Mistrzostw Świata. Co ciekawe jednym z inwestorów aXiomatic jest inna legenda ligi- Magic Johnson.

Sam Jordan skomentował swoją najnowszą inwestycję w wydanym oświadczeniu– Cieszę się, że mogę poszerzyć moje portfolio biznesowe o kolejną inwestycję jaką jest aXiomatic. E-Sport jest szybko rozwijającą się, międzynarodową branżą, dlatego jestem zadowolony z bycia partnerem tej wspaniałej grupy inwestorów.

Decyzja Jordana jest kolejnym wielkim krokiem dla e-sportu. Związki pomiędzy tą dziedziną, a NBA są coraz silniejsze. Wielu właścicieli już teraz ma udziały w organizacjach związanych z NBA 2k League. Jednym z pierwszych zespołów była Philadelphia 76ers. Obecnie ekipy e-sportowe są wspierane podczas oficjalnych turniejów League of Legends przez Golden State Warriors, Cleveland Cavaliers czy Houston Rockets.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments