Nikola Jokić, czyli gwiazda zespołu Denver Nuggets, nie należy do zawodników o nienagannej sylwetce. W związku, z czym podejrzewano, że tak długa przerwa negatywnie wpłynie na jego formę. Trener Mike Malone zaprzecza takim doniesieniom.


Trener Denver Nuggets Mike Malone udzielając wywiadu dla ,,Hastings, Harris & Dover”, wyraźnie zaprzeczył doniesieniom, że Jokić ma problemy z utrzymaniem formy podczas kwarantanny.

Wiem, że nasi zawodnicy są w dobrej dyspozycji. Widziałem Nikole, Jamala, oni bardzo ciężko pracują podczas tego okresu kwarantanny. Bardzo poważnie podchodzą do tej sprawy – stwierdza Malone.

Sam szkoleniowiec podkreślił, że Jokić nie tylko utrzymał dobrą formę fizyczną, ale także zrzucił kilka zbędnych kilogramów.

Nikola bardzo wziął się do ostrej pracy i zzrzucił już jakieś 25-30 funtów. Jest w naprawdę znakomitej dyspozycji. Chodzą słuchy, że Jokić jest teraz niczym serbska maszyna, co mnie wcale nie dziwi – podsumował trener.

Mimo że zawodnicy musieli radzić sobie na własną rękę, jeśli chodzi o treningi, to ze słów trenera wynika, że jest znacznie lepiej, niż wielu zakładało.


Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzu
Jerzu
4 czerwca 2020 14:11

Kiedyś widok ulanego centra w NBA nie był niczym niezwykłym. Dodatkowe kg miały swoje plusy. Niejeden taki osiągnął nawet status podobny do Nikoli. Dziś to jednak zbędny bagaż. Po parkietach nie biegają takie kafary. Gdyby Jokić zrzucił balast, byłby jeszcze lepszy i mógłby poprawić poruszanie się w obronie. Może nawet kretyńska amerykańska publiczność dostrzegłaby w nim geniusza, jakim jest, bo tam wciąż kult steroidowych wybryków wciąż ma się za dobrze.