Jak co roku, tak i tym razem liga wystosowała zaproszenia do kilkunastu zawodników na tegoroczny draft. Wybrani gracze znajdą się w tzw. zielonym pokoju, gdzie będą mieli okazje przeżyć wyjątkowe chwile związane z naborem. Wśród zaproszonych jest także Jeremy Sochan.

Coraz większymi krokami zbliża się tegoroczny draft do NBA. Wydarzenie odbędzie się już 23 czerwca w Barclays Center na Brooklynie w Nowym Jorku (po raz dziewiąty z rzędu), a liga powoli przygotowuje się do całej imprezy. W ostatnich dniach rozesłano już oficjalne zaproszenia do zawodników, którzy draft obejrzą na żywo w specjalnie przygotowanej do tego przestrzeni. NBA co roku zaprasza na draft część graczy, których typuje się do wyboru w pierwszej rundzie. Na razie na liście znalazło się 16 nazwisk:

Jest na liście również Jeremy Sochan, co potwierdza tylko jego wysokie notowania. Polak swój wyjątkowy moment będzie mógł dzięki temu przeżyć razem ze swoją rodziną. Oczywiście zaproszenie na draft nie zawsze musi oznaczać wysoki wybór, a w przeszłości było kilka przypadków, gdy zaproszony zawodnik przeżywał sporych rozmiarów zawód, długo czekając na to, by usłyszeć swoje nazwisko, natomiast większość zaproszonych graczy szybko trafia na podest i ściska rękę komisarza Adama Silvera.

W kolejnych dniach liga może zaprosić jeszcze kilku zawodników – lista na razie nie jest więc jeszcze zamknięta. W tegorocznym drafcie z „jedynką” wybierać będą Orlando Magic, którzy mieli najwięcej szczęścia w loterii. Według ekspertów najpoważniejsi kandydaci do pierwszego wyboru to Chet Holmgren, Paolo Banchero oraz Jabari Smith Jr. Cała trójka na ceremonię draftu została oczywiście zaproszona. Wydarzenie rozpocznie się w nocy z czwartku 23 czerwca na piątek 24 czerwca o godz. 1:30 czasu polskiego.

Czy będzie siódmy mecz finału NBA? Czy Warriors wygrają w Bostonie? Posłuchaj najnowszego podcastu PROBASKET Live – Michał Pacuda w wersji solo – pół godziny słuchania o tym, co się dzieje w wielkim finale NBA! Polecamy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj