Quin Snyder pozostanie z Utah Jazz na dłużej. Zespół nie chciał ryzykować utratą szkoleniowca, dlatego już teraz strony uzgodniły warunki nowego kontraktu. Snyder jest postrzegany jako jeden z najlepszych specjalistów w NBA.

Utah Jazz zatrudnili Quina Snydera w 2014 roku. Jego kontrakt rozciągał się na cztery lata z opcją zespołu na rozgrywki 2017/2018. Zatem mimo iż trener nadal miał ważną umowę, właściciele ekipy z Salt Lake City postanowili zaproponować mu nową umowę już teraz, aby zabezpieczyć przyszłość szkoleniowca z organizacją. Ekipa była zadowolona z progresu, jaki został poczyniony na przestrzeni ostatnich lat, dlatego Snyder zyskał kredyt zaufania.

Jazzmani mocno wierzą, że Quin Snyder z odpowiednią pomocą zarządu uczyni z drużyny kandydata do walki w czołówce zachodniej konferencji. W oświadczeniu prasowym podkreślano inteligencję trenera oraz jego umiejętność rozwijania talentu kluczowych graczy. Wkład Snydera może okazać się kluczowy dla karier Rudy’ego Goberta oraz Dante Exuma. Ten drugi opuścił cały poprzedni sezon przez rehabilitację zerwanego więzadła w kolanie.

Swój pierwszy sezon na stanowisku Snyder zakończył z bilansem 38-44. W drugim do samego końca walczył o awans do play-offów. Ekipa wygrała 40 meczów, przegrywając 42. Od czterech lat Jazzmani nie grali w play-offach. Oprócz Goberta i Exuma, są jeszcze Rodney Hood, Gordon Hayward, Derrick Favors, Trey Lyles i Alec Burks – na podstawie tych graczy Snyder wraz z zarządem będzie rozbudowywał rotację.

Do tej pory zespół rozwijał się przede wszystkim w obronie. Jazz dysponowali jedną z najlepszych formacji defensywnych w lidze. Za atak natomiast odpowiadał w dużej mierze wychowanek Butler – Gordon Hayward, najlepszy gracz oraz lider składu Snydera. Przyszłość zespołu jest bardzo interesująca, ale czy drużyna z małego Salt Lake City będzie w stanie zachęcić do siebie wolnych agentów. O to kibice mają największe obawy. Ekipa podjęła słuszną decyzję zatrzymując Snydera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj